Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.07.2018 A A A
Dmuchawce, latawce, teatr! Rodzinna niedziela na Scenie Wspólnej
łb
15 lipca w poznańskim Centrum Sztuki Dziecka i Animacji huczne zamnkięcie sezonu. Z czytaniem książek, projekcją filmową i biletami na spektakle tańszymi o 50 procent!

To jedno z najważniejszych miejsc na teatralnej mapie Wielkopolski. Odwiedzane chętnie przez widzów w każdym wieku. Ze wskazaniem na tych najbardziej wymagających, czyli dzieci i młodzież. Centrum Sztuki Dziecka i Animacji podejmuje się tworzenia repertuaru, który wychodzi na przeciw wrażliwości właśnie tej grupy odbiorców.  Są to spektakle pobudzające wyobraźnię najmłodszych widzów, ale też adresowane do nieco starszej młodzieży szkolnej.  W najbliższą niedzielę nadarza się wyjątkowa okazja do obejrzenia ich w wyjątkowej oprawie i za atrakcyjną cenę.

 

15 lipca działająca w ramach centrum Scena Wspólna zamyka sezon pod hasłem "Dmuchawce, latawce, teatr". Z tej okazji bilety na wszystkie spektakle będzie można kupić 50 procent taniej! Publiczność obejrzy dwie sztandarowe realizacje poznańskiej placówki.

 

Pierwsza z nich to "Karmelek". Sztuka według tekstu Marty Guśniowskiej i w reżyserii Bartosza Kurowskiego została nagrodzona w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Jej adresatami są dzieci w wieku przedszkolnym. Razem z tytułowym bohaterem - pieskiem z wiejskiej zagrody, poszukują czegoś niezwyczajnego, czym można się podzielić z innymi.

 

Drugie z przedstawień Sceny Wspólnej to z kolei spektakl mierzący się z ważną problematyką współczesności. "Jeremi się ogarnia. LOL" dotyka tematu uzależnienia od rzeczywistości wirtualnej. Autorem sztuki jest znany m.in. w występów w Kabarecie Limo Szymon Jachimek, a całość wyreżyserowała Dorota Abbe.

 

Poza spektaklami teatralnymi w najbliższą niedzielę na publiczność czekają jeszcze inne atrakcje. Zaplanowano Zakamarkowe spotkanie z książką "Lato Stiny", a całość zwieńczy projekcja filmowa. W Kinie na Patio zostanie pokazana jedna z nowszych ekranizacji "Dzieci z Bullerbyn", w reżyserii cenionego hollywodzkiego filmowca Lasse Hallströma.

 

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).
Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).
Bilety do kupienia na Bilety24 oraz  Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).
Informacje również pod adrsem email: rezerwacje@csdpoznan.pl
Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...