Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.07.2018 A A A
Dmuchawce, latawce, teatr! Rodzinna niedziela na Scenie Wspólnej
łb
15 lipca w poznańskim Centrum Sztuki Dziecka i Animacji huczne zamnkięcie sezonu. Z czytaniem książek, projekcją filmową i biletami na spektakle tańszymi o 50 procent!

To jedno z najważniejszych miejsc na teatralnej mapie Wielkopolski. Odwiedzane chętnie przez widzów w każdym wieku. Ze wskazaniem na tych najbardziej wymagających, czyli dzieci i młodzież. Centrum Sztuki Dziecka i Animacji podejmuje się tworzenia repertuaru, który wychodzi na przeciw wrażliwości właśnie tej grupy odbiorców.  Są to spektakle pobudzające wyobraźnię najmłodszych widzów, ale też adresowane do nieco starszej młodzieży szkolnej.  W najbliższą niedzielę nadarza się wyjątkowa okazja do obejrzenia ich w wyjątkowej oprawie i za atrakcyjną cenę.

 

15 lipca działająca w ramach centrum Scena Wspólna zamyka sezon pod hasłem "Dmuchawce, latawce, teatr". Z tej okazji bilety na wszystkie spektakle będzie można kupić 50 procent taniej! Publiczność obejrzy dwie sztandarowe realizacje poznańskiej placówki.

 

Pierwsza z nich to "Karmelek". Sztuka według tekstu Marty Guśniowskiej i w reżyserii Bartosza Kurowskiego została nagrodzona w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Jej adresatami są dzieci w wieku przedszkolnym. Razem z tytułowym bohaterem - pieskiem z wiejskiej zagrody, poszukują czegoś niezwyczajnego, czym można się podzielić z innymi.

 

Drugie z przedstawień Sceny Wspólnej to z kolei spektakl mierzący się z ważną problematyką współczesności. "Jeremi się ogarnia. LOL" dotyka tematu uzależnienia od rzeczywistości wirtualnej. Autorem sztuki jest znany m.in. w występów w Kabarecie Limo Szymon Jachimek, a całość wyreżyserowała Dorota Abbe.

 

Poza spektaklami teatralnymi w najbliższą niedzielę na publiczność czekają jeszcze inne atrakcje. Zaplanowano Zakamarkowe spotkanie z książką "Lato Stiny", a całość zwieńczy projekcja filmowa. W Kinie na Patio zostanie pokazana jedna z nowszych ekranizacji "Dzieci z Bullerbyn", w reżyserii cenionego hollywodzkiego filmowca Lasse Hallströma.

 

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).
Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).
Bilety do kupienia na Bilety24 oraz  Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).
Informacje również pod adrsem email: rezerwacje@csdpoznan.pl
Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...