Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.08.2012 A A A
Sting ponownie w Polsce
Źródło: wikipedia.pl

Już niebawem w Łodzi będzie można usłyszeć największe przeboje Stinga w pierwszej wersji sprzed ponad 25 lat. Brytyjski wokalista ponownie odwiedzi Polskę 21 listopada. Koncert zaplanowany w łódzkiej Atlas Arena odbędzie się w ramach europejskiej trasy „Back to Bass” z okazji 25. rocznicy solowej kariery artysty.


Trasa „Back to Bass”, której europejska część rozpoczęła się w lutym w Newcastle, wspiera niedawno wydaną kolekcję „Sting: 25 Years”.  Do tej pory artysta wystąpił również m.in. w: Amsterdamie, Brukseli, Kopenhadze, Pradze, Sztokholmie oraz Wiedniu. Dwukrotnie koncertował także w Warszawie.

 

Organizatorzy koncertu na LiveNation.pl  zapewniają, że „Po raz kolejny będziemy mogli uczcić rocznicę solowej kariery artysty i przenieść się do samych jej początków ... (usłyszymy – przyp. red.) wszystkie hity w najczystszej i prostej postaci - takie, jakimi nie słyszeliśmy ich przez lata...”. Dodatkowo wokalista wykona również najlepsze utwory zespołu The Police.

 

W Polsce Sting wystąpi z zespołem, w skład którego wchodzić będą: jego wieloletni gitarzysta Dominic Miller, Rufus Miller (gitara), Vinnie Colaiuta (perkusja), Peter Tickell (skrzypce elektryczne) i Jo Lawry (wokal).

 

Sting (Gordon Matthew Sumner) to brytyjski muzyk, kompozytor i wokalista. Był jednym z współzałożycieli i liderów kultowej brytyjskiej formacji The Police. W połowie lat 80. rozpoczął karierę solową, którą z powodzeniem kontynuuje do dzisiaj. Jego największe przeboje to m.in.:  „Englishman in New York”, „Fragile”, „If I Ever Lose My Faith in You”, „Fields of Gold” czy „Desert Rose”.

 

Bilety na listopadowy koncert w Łodzi będą w sprzedaży już od 8 sierpnia na LiveNation.pl.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Ukazała się nowa płyta krakowskiego elektroniczno-jazzowego projektu t dot est
"BLMRVRSD" (bloom reversed - w wolnym tłumaczeniu „kwitniecie ...
47 lat nieprzerwanego święta jazzu
Jedyny Festiwal jazzowy w Polsce, grający nieprzerwanie tak ...
XIII Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i Inspiracje” ONLINE
Akademia Muzyczna w Krakowie wraz ze Stowarzyszeniem Artystycznym ...
Katowicka grupa MOLE wydała nowy singel - "Będzie Jak Chcę"
Od wydania debiutanckiej bardzo ciepło przyjętej przez recenzentów ...