Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.07.2018 A A A
Pełnia podczas zaćmienia Księżyca w Krakowie
mat.prasowe

To będzie wyjątkowy koncert w wyjątkowy wieczór. Na krakowskej Scenie Supernova Krzysztof Stanio i Paweł Sopel zabiorą publiczność w podróż po damsko-męskich uczuciach i emocjach.


Na 27 lipca astronomowie zapowiadają unikalne zjawisko. Tuż przed godziną 22.00 pełne zaćmienie Księżyca! Czyż istnieje lepszy sposób na jego świętowanie niż… Pełnia. Pod tym tytułem w 2017 roku narodził się wyjątkowy materiał muzyczny, który teraz można wysłuchać na żywo. Podczas koncertuna krakowskiej Scenie Supernova. Tuż przed wspomnianym zaćmieniem.


"Pełnia" to 12 utworów mówiących o intymnej relacji mężczyzny do kobiety. Utwory są cichym balsamem, bawią grą słów, mówią o podróży kobiety i mężczyzny, o ich jedności, różnicach, podobieństwie. Muzykę skomponował Paweł Sopel student wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Za słowa i śpiew odpowiada natomiast Krzysztof Stanio - aktor, artysta na, co dzień tworzący w Krakowie, ceniony m.in. za niezwykłe walory głosowe przez Geralda T. Smitha, śp. Mieczysława Święcickiego.


Podczas krakowskiego koncertu gościnnie wystąpi jeszcze pianista Hiroshi Kurotak, kolejny absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, który wspólnie z Krzysztofem wykona utwór Marka Grechuty pt. "Ocalić od zapomnienia".

 

- Rodzenie się tego autorskiego materiału to była wyjątkowa podróż, myślę, że połączyło nas wspólne odczuwanie, pewne ukryte subtelności, które może na, co dzień są mniej widoczne, jednak to one tworzą klimat całego koncertu -mówi Stanio. Hiroshi Kurotaki? Zawsze zaczyna się od przypadkowych spotkań, to wspaniały pianista podobnie zresztą jak Paweł. Ufam, że nasz tercet zapadnie publiczności w pamięci. "Pełnia" to żyjący organizm i to jest piękne.

Początek koncertu o godz. 20.00. Więcej informacji tutaj.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Lee „Scratch" Perry zamyka listę muzycznych gwiazd festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019
Tegoroczny główny line-up zamykamy ogłoszeniem artysty, który ...
Microphone Masters XII. Freestyle Battle
Już 24 maja w Rzeszowskim klubie Vinyl odbędzie się XII edycja ...
GŁOS NOWEGO POKOLENIA! GWIAZDY PRZYSZŁY NA KONCERT!
10 maja, w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się premiera ...
Wasio – SAM. Solowy album lidera OCN to folkowo-songwriterskie klimaty.
Maciej Wasio, dotychczas lider zespołu rockowego OCN obecnie ...