Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.07.2018 A A A
Ara Malikian główną gwiazdą Festiwalu Warszawa Singera
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

To będzie widowisko muzyczne na miarę jubileuszowej, specjalnej edycji Festiwalu! Ara Malikian wystąpi 2 września o godzinie 19.30 na otwartym, finałowym koncercie na Placu Grzybowskim.


To skrzypek i kompozytor, charyzmatyczny, nieprzewidywalny i jedyny w swojej ekspresji. Wraz z profesjonalnym zespołem muzyków wykona światowe arcydzieła Vivaldego, Mozarta, Paganiniego i innych wielkich kompozytorów, kultowe przeboje Led Zeppelin, Jimmiego Hendrixa i Davida Bowie w oryginalnych interpretacjach oraz własne kompozycje. Warszawska publiczność będzie mogła cieszyć się nie tylko koncertem instrumentalnym, ale uczestniczyć we wspaniałym widowisku z jaskrawymi kostiumami i żywiołową choreografią. Koncerty Malikiana to przełamanie szablonu, brak granic i ram, emocje na żywo i humor, a wszystko połączone jest z unikatową techniką gry na skrzypcach, która nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej doświadczonego widza.


Ara Malikian  jest laureatem wielu prestiżowych nagród, otrzymał także nominację do Latin Grammy Awards. W przeszłości był pierwszym skrzypkiem w orkiestrze Teatru Królewskiego w Madrycie. Wyróżnia się wśród innych muzyków mistrzowskim i niepowtarzalnym wykonaniem zarówno muzyki klasycznej, jak i autorskich kompozycji, odzwierciedlających kulturę Bliskiego Wschodu, Europy Środkowej, Argentyny i Hiszpanii. Ara Malikian daje około trzystu koncertów rocznie na całym świecie. Występował z prestiżowym orkiestrami, m. in. z orkiestrami symfonicznymi z Japonii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, z orkiestrami kameralnymi ze Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, z Armeńską Narodową Orkiestrą Filharmoniczną i wieloma innymi. Jego muzyka była prezentowana w ponad czterdziestu krajach całego świata. Muzyk jest także znany ze współpracy z wielką kinematografią. Malikian jest między innymi autorem ścieżek dźwiękowych cenionych w Polsce filmów Almodovara – Porozmawiaj z nią i Złe wychowanie.


Sam muzyk uważa, że największym wyzwaniem w grze na skrzypcach jest wzbudzanie emocji słuchaczy. Nie jest łatwo stworzyć idealne widowisko, ale uważam, że publiczność  potrzebuje nie tyle perfekcji, co raczej wyzwolenia gorących emocji, a to osiąga się nie przez biegłość techniczną, ale przez serce i duszę – wyznaje Ara Malikian.


Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera to wielodniowe święto muzyki, teatru, literatury i tańca. To uznana już marka kulturalna Stolicy. W tym roku Festiwal ma szczególny, jubileuszowy charakter – odbywa się po raz piętnasty, Fundacja Shalom, organizator Festiwalu świętuje trzydziestolecie, a Gołda Tencer – pomysłodawca, dyrektor artystyczny i dusza wydarzenia obchodzi pięćdziesięciolecie pracy twórczej. Ta potrójna jubileuszowość powoduje, że jest to szczególna, wyjątkowo bogata i wyjątkowo międzynarodowa edycja wydarzenia. Przybywają gwiazdy z Izraela, USA, Niemiec, Francji, Danii, Belgii, Finlandii, Hiszpanii, Japonii. Wystąpią także znani i cenieni artyści polscy.


Festiwal trwać będzie od 25 sierpnia do 2 września.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...