Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.07.2018 A A A
Ara Malikian główną gwiazdą Festiwalu Warszawa Singera
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

To będzie widowisko muzyczne na miarę jubileuszowej, specjalnej edycji Festiwalu! Ara Malikian wystąpi 2 września o godzinie 19.30 na otwartym, finałowym koncercie na Placu Grzybowskim.


To skrzypek i kompozytor, charyzmatyczny, nieprzewidywalny i jedyny w swojej ekspresji. Wraz z profesjonalnym zespołem muzyków wykona światowe arcydzieła Vivaldego, Mozarta, Paganiniego i innych wielkich kompozytorów, kultowe przeboje Led Zeppelin, Jimmiego Hendrixa i Davida Bowie w oryginalnych interpretacjach oraz własne kompozycje. Warszawska publiczność będzie mogła cieszyć się nie tylko koncertem instrumentalnym, ale uczestniczyć we wspaniałym widowisku z jaskrawymi kostiumami i żywiołową choreografią. Koncerty Malikiana to przełamanie szablonu, brak granic i ram, emocje na żywo i humor, a wszystko połączone jest z unikatową techniką gry na skrzypcach, która nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej doświadczonego widza.


Ara Malikian  jest laureatem wielu prestiżowych nagród, otrzymał także nominację do Latin Grammy Awards. W przeszłości był pierwszym skrzypkiem w orkiestrze Teatru Królewskiego w Madrycie. Wyróżnia się wśród innych muzyków mistrzowskim i niepowtarzalnym wykonaniem zarówno muzyki klasycznej, jak i autorskich kompozycji, odzwierciedlających kulturę Bliskiego Wschodu, Europy Środkowej, Argentyny i Hiszpanii. Ara Malikian daje około trzystu koncertów rocznie na całym świecie. Występował z prestiżowym orkiestrami, m. in. z orkiestrami symfonicznymi z Japonii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, z orkiestrami kameralnymi ze Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, z Armeńską Narodową Orkiestrą Filharmoniczną i wieloma innymi. Jego muzyka była prezentowana w ponad czterdziestu krajach całego świata. Muzyk jest także znany ze współpracy z wielką kinematografią. Malikian jest między innymi autorem ścieżek dźwiękowych cenionych w Polsce filmów Almodovara – Porozmawiaj z nią i Złe wychowanie.


Sam muzyk uważa, że największym wyzwaniem w grze na skrzypcach jest wzbudzanie emocji słuchaczy. Nie jest łatwo stworzyć idealne widowisko, ale uważam, że publiczność  potrzebuje nie tyle perfekcji, co raczej wyzwolenia gorących emocji, a to osiąga się nie przez biegłość techniczną, ale przez serce i duszę – wyznaje Ara Malikian.


Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera to wielodniowe święto muzyki, teatru, literatury i tańca. To uznana już marka kulturalna Stolicy. W tym roku Festiwal ma szczególny, jubileuszowy charakter – odbywa się po raz piętnasty, Fundacja Shalom, organizator Festiwalu świętuje trzydziestolecie, a Gołda Tencer – pomysłodawca, dyrektor artystyczny i dusza wydarzenia obchodzi pięćdziesięciolecie pracy twórczej. Ta potrójna jubileuszowość powoduje, że jest to szczególna, wyjątkowo bogata i wyjątkowo międzynarodowa edycja wydarzenia. Przybywają gwiazdy z Izraela, USA, Niemiec, Francji, Danii, Belgii, Finlandii, Hiszpanii, Japonii. Wystąpią także znani i cenieni artyści polscy.


Festiwal trwać będzie od 25 sierpnia do 2 września.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...