Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.08.2018 A A A
Toto odwdzięcza się Weezerowi ognistą wersją „Hash Pipe"
Universal Music Polska

Zespół Toto nagrał własną wersję kawałka „Hash Pipe" Weezera. To odpowiedź na wyzwanie, w ramach którego Weezer udostępnił covery wielkich hitów Toto – „Rosanna" i „Africa". Oficjalna premiera „Hash Pipe" w wykonaniu Toto już dziś!


Jak przyznaje gitarzysta Toto, Steve Lukather: – Zaniemówiliśmy z zachwytu gdy dowiedzieliśmy się, jaka była reakcja na covery naszych starych piosenek w wykonaniu Weezera. Trzeba przyznać, że zrobili to dobrze, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie to aż taki hit. Akcję rozpoczęła 15-letnia dziewczyna o imieniu Mary, a potem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Stwierdziliśmy, że będzie uczciwie, jeśli i my przygotujemy nową wersję któregoś z kawałków Weezera. Zaczęliśmy ich słuchać, bardzo spodobała mi się ta muzyka. Moje 30-paroletnie dzieci oszalały, gdy usłyszały „Africa" i „Rosannę" w wydaniu Weezera, bo zawsze byli ich wiernymi fanami. Nasz wybór padł na „Hash Pipe". Nie umknęła nam ironia, że paliliśmy hasz na długo zanim członkowie Weezera pojawili się na świecie. Ponadto ten kawałek ma świetną melodię i groove. Chcieliśmy dać czadu. Zostawiliśmy w naszym coverze ślad Toto, podobnie jak Weezer zaznaczył swoje akcenty w interpretacjach naszych utworów. Z pewnością jest to zaskakujący obrót sprawy, ale często najlepsze jest to, czego się nie spodziewamy. Chcielibyśmy podziękować Weezerowi, managerowi Jonathanowi oraz fanom zespołu – wszyscy byli dla nas niezmiernie mili, a wcale nie musieli. Teraz pozostaje jeszcze spotkać się kiedyś na koncercie i wykonać szalony mash up wszystkich kawałków.


Klawiszowiec Toto, Steve Porcaro, dodaje: – Coverowanie „Hash Pipe" sprawiło nam mnóstwo radości. Kiedy myśleliśmy nad doborem utworu, postanowiłem skonsultować pomysł z moim sąsiadem. Wymienił z marszu pięć największych hitów Weezera, ale potem z uśmiechem oznajmił: „Jednak nie ma nic lepszego niż jechać autostradą 130 km na godzinę z „Hash Pipe" na cały regulator". Zostało mi to w głowie i... oto jest!


Wokalista Joseph Williams nie był dostępny na rozmowę z powodu bycia na haju, jednak pytany wcześniej o cover „Hash Pipe", muzyk odpowiedział: - Tak.


„Africa" w wykonaniu Weezera z miejsca spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów oraz branży muzycznej. Utwór dotarł do 1. miejsca iTunes i wciąż utrzymuje się w czołówkach najpopularniejszych kawałków w sprzedaży cyfrowej. W Spotify cover zajął najwyższą pozycję w zestawieniu Global Viral Chart. Piosenkę zagrano ponad 6 tysięcy razy w stacjach radiowych w Stanach Zjednoczonych – zapewniło to 1. w zestawieniu najpopularniejszych kawałków alternatywnych.


Jako pierwsi o coverze „Hash Pipe" poinformowali dziennikarze stacji radiowej z Los Angeles, KROQ. Tam również odbyła się prapremiera utworu. W piątek 10 sierpnia kawałek trafi do wszystkich serwisów cyfrowych. Grupa Toto jest obecnie w trakcie trasy koncertowej promującej album „40 Trips Around The Sun".

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...