Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.09.2018 A A A
Festiwal Komedii Stolica - pierwsza odsłona już w październiku
RD.
Kabaret Zachodni będzie jedną z gwiazd pierwszej edycji Festiwalu Komedii STOLICA. Fot. Materiał promocyjny

Po blisko 10 latach nieobecności do Warszawy wraca festiwal kabaretowy z prawdziwego zdarzenia. Festiwal Komedii Stolica prezentować ma takie formy satyryczne, jak: stand-up, kabaret, impro, piosenka oraz film. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 października br. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie.


- Warszawa, jako największe miasto w Polsce, zasługuje na imprezę tego rodzaju z prawdziwego zdarzenia - mówi Tomasz Łukaszewski, koordynator Festiwalu Komedii Stolica i nieformalny Dyrektor wydarzenia. - Nie chodzi o to, że w Warszawie nie ma pojedynczych wydarzeń kabaretowych, standupowych czy impro. Jest ich bardzo dużo i to na najwyższym poziomie. My chcemy jednak stworzyć Festiwal, który będzie je wszystkie pokazywał podczas trwania jednego wydarzenia kulturalnego. W tym roku zaczynamy skromnie, ale przy potencjale organizacyjnym, który zapewnia nam DOK na Ursynowie oraz wsparciu artystów, jakie do tej pory otrzymaliśmy, liczę że w kolejnych latach Festiwal stanie się oryginalnym w formie i jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy.

Jak na skromną imprezę to program wygląda wyjątkowo ciekawie.

Piątek 19 października to dzień zaplanowany dla Stand-upu. Wówczas to odbędzie się turniej o nagrodę 500 zł, w którym udział wezmą młodzi, acz już z doświadczeniem scenicznym standuperzy: Natalia Adamowska, Erwin Suszwedyk, Piotr Rony Wojteczek oraz Kuba Dąbrowski. Na deser wystąpią artyści grupy Pięciu Majków, którzy od paru lat pozostają stale w trasie koncertowej występując już, jak się wydaje, w każdym miejscu w Polsce. W Warszawie swoje programy zaprezentują w składzie: Paweł Reszela, Maciej Brudzewski, Wojtek Pięta, Julek Sipika i Magda Kubicka.

Drugiego dnia (sobota 20 października) odbędzie się Przegląd Kabaretów Stolica czyli PKS - nawiązujący do wydarzenia, które blisko 10 lat temu znane było całemu środowisku kabaretowemu w Polsce. Do udziału w przeglądze zaproszone zostały czołowe i wyróżniające się kabarety młodego pokolenia. Wystąpią: kabaret A jak z Krakowa, Fifa-Rafa z Lublina oraz PKS z Lublina. Najlepszy z nich decyzją publiczności, która będzie pełnić rolę jurorów, zdobędzie nagrodę w wysokości 2000 zł.

Po występach przeglądowych organizatorzy zaplanowali wydarzenie, którego nie można przegapić, bo drugi raz już się nie powtórzy w tej samej formie. Odbędzie się Impro z gwiazdami, w którym udział weźmie warszawska grupa Damy na Pany oraz Wojtek Tremiszewski (znany z kabaretu Limo i roli Warrena Johnsona w serialu improwizowanym Spadkobiercy). Całość poprowadzi Grzegorz Dolniak - prawdziwy człowiek orkiestra: kabareciarz, standuper, improwizator, konferansjer, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Komedii Szpak w Szczecinie.


Trzeciego dnia odbędzie się Gala Finałowa, a na niej obok laureatów z dnia pierwszego i drugiego, na scenie zobaczymy kabarety: Czołówka Piekła oraz Kabret Zachodni. Gospodarzem wieczoru będzie Jarek Marek Sobański, osobowość Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i kabaretu Zachodni.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, przy ul. Kajakowej 12B w Warszawie.
Kiedy: 19-21 października 2018 r.
Koordynator i pomysłodawca imprezy: Tomasz Łukaszewski
Organizator: Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów w Warszawie
Patronat medialny: Kulturownia.pl, Kąsek Żartu, Lubiekabaret.pl, haloursynow.pl, Radio dla Ciebie i Radio Kampus, Projekt Kabaret.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...