Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.09.2018 A A A
23. Konfrontacje Teatralne - wydarzenia towarzyszące
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Konfrontacje Teatralne to nie tylko spektakle. Ważną częścią festiwalu są liczne wydarzenia towarzyszące, które uzupełniają program teatralny i równie mocno skłaniają do refleksji.


Do takich na pewno można zaliczyć festiwalowe kino. Wśród propozycji znajdziemy debiutancki film Iwana Wyrypajewa "Euforia". To fascynująca opowieść o historii kochanków, których w całości pochłonęła namiętność. Oprócz czeskiego teatru na festiwalu zobaczymy też projekcje kinowe z kraju nad Wełtawą. "Zagubieni" oraz "Jak utopić doktora Mraczka?" to pozycje obowiązkowe dla wszystkich miłośników czeskiego humoru. W filmach zobaczymy aktorów teatru Divadlo Na zábradlí. Nie zabraknie też bezpośrednich odniesień do spektakli tegorocznej edycji - scenariusz "Kobiety pod presją" Johna Cassavetesa stał się inspiracją dla sztuki Mai Kleczewskiej "Pod presją".

Konfrontacje Teatralne to także muzyka. Usłyszymy przedstawicieli z gatunku muzyki elektronicznej, sięgających także po ambient, techno oraz muzykę z taśm magnetofonowych. Zagrają: Varg, Jacek Sienkiewicz, Feral Rite i FOQL.


Festiwal stwarza też niepowtarzalną okazję do rozmów z twórcami teatru. Podczas debaty "Teatr w Polsce AD 2018. Co jest do myślenia?" o kondycji polskiego teatru porozmawiają Ewa Wójciak, Grzegorz Laszuk, Marcin Wierzchowski, Jędrzej Piaskowski, Janusz Opryński i Anna Smolar.


Spotkania po spektaklach "Wujaszek Wania", "Hamleci" oraz "Pod presją" poprowadzą kuratorzy festiwalu: Łukasz Drewniak i Wojciech Majcherek.

Na wszystkie wydarzenia towarzyszące wstęp jest bezpłatny.

 

Tegoroczną edycja Konfrontacji Teatralnych, odbędzie się w dniach 3-14 października w Lublinie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...