Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.10.2018 A A A
Samantha Young po raz pierwszy w Polsce! Poznajcie autorkę bestsellerowych powieści dla kobiet
INFORMACJA PRASOWA

Samantha Young to bestsellerowa autorka współczesnych powieści obyczajowych dla dorosłych i młodzieży, po raz pierwszy przyjedzie do Polski na spotkania z czytelnikami promować swoją najnowszą książkę pt. „Ostrożnie z miłością”, której premiera już 31.10.2018 r.


Samantha Young zanim jednak na dobre zagościła wśród najpopularniejszych autorek historii miłosnych, pisywała książki fantasy dla młodzieży. Przełomowa okazała się jej pierwsza powieść z zupełnie innego gatunku: współczesny romans dla dorosłych „Wbrew zasadom”, który zapoczątkował nową serię. Jest to również pierwsza książka tej autorki wydana w Polsce: ukazała się w 2013 r. i sprzedała się w liczbie ponad 11 tysięcy egzemplarzy. Powieść stała się międzynarodowym bestsellerem i była sprzedawana w dwudziestu pięciu krajach. Za ten tytuł Samantha Young otrzymała nominację do nagrody „Goodreads Choice Award 2012” w kategoriach Najlepszy Autor i Najlepszy Romans. Powieści Samanthy wiele razy konkurowały też o tytuł „Best Romance”, który w 2014 r. zdobyła „Sztuka uwodzenia”. Jej nazwisko do dziś często trafia na listy bestsellerów „New York Timesa”, „USA Today” oraz „Wall Street Journal”. Najnowsza książka – „Ostrożnie z miłością”  będzie miała premierę w Polsce 31.10.2018 r.

Czytelniczki pochłaniają jej powieści jednym tchem. Pokochały je za fascynujące portrety par, ich niezwykłe historie miłosne, także za charyzmatyczne postacie, błyskotliwe dialogi i autentyczne problemy, z jakimi się zmagają.

Samantha urodziła się w Szkocji i obecnie tam mieszka. Ukończyła studia na kierunku historii starożytnej i średniowiecznej na uniwersytecie w Edynburgu (to miasto oraz ten uniwersytet bardzo często pojawiają się w jej powieściach). Kiedy nie pisze książek i nie wymyśla nowych historii, kupuje obsesyjnie buty, których tak naprawdę nie potrzebuje, i szuka w swoim domu nowych zakamarków, w których mogłaby ustawić kolekcję nowych książek, rozrastającą się w błyskawicznym tempie. Oprócz tego uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz podróżować. Pisze książki, odkąd pamięta, a pierwszą inspiracją była dla niej powieść C. S. Lewisa Lew, czarownica i stara szafa. To wtedy postanowiła, że chce tworzyć w powieściach swój własny, wymyślony świat. Była już na spotkaniach autorskich w USA, Australii, Chorwacji i w Niemczech. W Polsce będzie po raz pierwszy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...