Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.10.2018 A A A
Samantha Young po raz pierwszy w Polsce! Poznajcie autorkę bestsellerowych powieści dla kobiet
INFORMACJA PRASOWA

Samantha Young to bestsellerowa autorka współczesnych powieści obyczajowych dla dorosłych i młodzieży, po raz pierwszy przyjedzie do Polski na spotkania z czytelnikami promować swoją najnowszą książkę pt. „Ostrożnie z miłością”, której premiera już 31.10.2018 r.


Samantha Young zanim jednak na dobre zagościła wśród najpopularniejszych autorek historii miłosnych, pisywała książki fantasy dla młodzieży. Przełomowa okazała się jej pierwsza powieść z zupełnie innego gatunku: współczesny romans dla dorosłych „Wbrew zasadom”, który zapoczątkował nową serię. Jest to również pierwsza książka tej autorki wydana w Polsce: ukazała się w 2013 r. i sprzedała się w liczbie ponad 11 tysięcy egzemplarzy. Powieść stała się międzynarodowym bestsellerem i była sprzedawana w dwudziestu pięciu krajach. Za ten tytuł Samantha Young otrzymała nominację do nagrody „Goodreads Choice Award 2012” w kategoriach Najlepszy Autor i Najlepszy Romans. Powieści Samanthy wiele razy konkurowały też o tytuł „Best Romance”, który w 2014 r. zdobyła „Sztuka uwodzenia”. Jej nazwisko do dziś często trafia na listy bestsellerów „New York Timesa”, „USA Today” oraz „Wall Street Journal”. Najnowsza książka – „Ostrożnie z miłością”  będzie miała premierę w Polsce 31.10.2018 r.

Czytelniczki pochłaniają jej powieści jednym tchem. Pokochały je za fascynujące portrety par, ich niezwykłe historie miłosne, także za charyzmatyczne postacie, błyskotliwe dialogi i autentyczne problemy, z jakimi się zmagają.

Samantha urodziła się w Szkocji i obecnie tam mieszka. Ukończyła studia na kierunku historii starożytnej i średniowiecznej na uniwersytecie w Edynburgu (to miasto oraz ten uniwersytet bardzo często pojawiają się w jej powieściach). Kiedy nie pisze książek i nie wymyśla nowych historii, kupuje obsesyjnie buty, których tak naprawdę nie potrzebuje, i szuka w swoim domu nowych zakamarków, w których mogłaby ustawić kolekcję nowych książek, rozrastającą się w błyskawicznym tempie. Oprócz tego uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz podróżować. Pisze książki, odkąd pamięta, a pierwszą inspiracją była dla niej powieść C. S. Lewisa Lew, czarownica i stara szafa. To wtedy postanowiła, że chce tworzyć w powieściach swój własny, wymyślony świat. Była już na spotkaniach autorskich w USA, Australii, Chorwacji i w Niemczech. W Polsce będzie po raz pierwszy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...