Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.10.2018 A A A
Dzisiaj startuje Festiwal Komedii STOLICA w Warszawie
FK STOLICA

Już dzisiaj o godzinie 18.00 startuje Festiwal Komedii STOLICA, który przez 3 najbliższe dni odbywać się będzie w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na warszawskim Ursynowie. Wstęp na wszystkie dni imprezy jest bezpłatny.


Po blisko 10 latach nieobecności do Warszawy wraca festiwal szeroko pojętej satyry z prawdziwego zdarzenia. Festiwal Komedii Stolica prezentować ma takie formy, jak: stand-up, kabaret, impro, piosenka oraz film.


Piątek 19 października to dzień zaplanowany dla Stand-upu. Wówczas to odbędzie się turniej o nagrodę 500 zł, w którym udział wezmą młodzi, acz już z doświadczeniem scenicznym standuperzy: Natalia Adamowska, Erwin Suszwedyk, Piotr Rony Wojteczek oraz Kuba Dąbrowski. Na deser wystąpią artyści grupy Pięciu Majków, którzy od paru lat pozostają stale w trasie koncertowej występując już, jak się wydaje, w każdym miejscu w Polsce. W Warszawie swoje programy zaprezentują w składzie: Paweł Reszela, Maciej Brudzewski, Wojtek Pięta, Julek Sipika i Magda Kubicka.


Drugiego dnia (sobota 20 października) odbędzie się Przegląd Kabaretów Stolica czyli PKS - nawiązujący do wydarzenia, które blisko 10 lat temu znane było całemu środowisku kabaretowemu w Polsce. Do udziału w przeglądze zaproszone zostały czołowe i wyróżniające się kabarety młodego pokolenia. Wystąpią: kabaret A jak z Krakowa, Fifa-Rafa z Lublina, PKS z Lublina. Najlepszy z nich decyzją publiczności, która będzie pełnić rolę jurorów, zdobędzie nagrodę w wysokości 2000 zł.


Po występach przeglądowych organizatorzy zaplanowali wydarzenie, którego nie można przegapić, bo drugi raz już się nie powtórzy w tej samej formie. Odbędzie się Impro z gwiazdami, w którym udział weźmie warszawska grupa Damy na Pany oraz Wojtek Tremiszewski (znany z kabaretu Limo i roli Warrena Johnsona w serialu improwizowanym Spadkobiercy). Całość poprowadzi Grzegorz Dolniak - prawdziwy człowiek orkiestra: kabareciarz, standuper, improwizator, konferansjer, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Komedii Szpak w Szczecinie.
Trzeciego dnia odbędzie się Gala Finałowa, a na niej obok laureatów z dnia pierwszego i drugiego, na scenie zobaczymy kabarety: Czołówka Piekła oraz Kabret Zachodni. Gospodarzem wieczoru będzie Jarek Marek Sobański, osobowość Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i kabaretu Zachodni.


Gdzie: wszystkie wydarzenia odbędą się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, przy ul. Kajakowej 12B w Warszawie.

Kiedy: 19-21 października 2018 r.

Za ile: wstęp jest bezpłatny.

Koordynator i pomysłodawca imprezy: Tomasz Łukaszewski

Organizator: Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów w Warszawie

Patronat medialny: Kulturownia.pl, Kąsek Żartu, Lubiekabaret.pl, haloursynow.pl, Radio dla Ciebie, Radio Kampus i Projekt Kabaret.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bezpłatne warsztaty i wizyty w najlepszych wrocławskich centrach kultury!
Zmiana społeczna przez kulturę - dostępną dla każdego i ...
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Znamy zespoły części konkursowej Rock May Festiwalu
Zakończył się pierwszy etap naszego konkursu „ZaROCKuj na ...