Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.11.2018 A A A
Pokazy specjalne filmu "Touch Me Not" połączone z warsztatami pod patronatem Wysokich Obcasów
INFORMACJA PRASOWA

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy z Wysokimi Obcasami organizuje w listopadzie cykl pokazów specjalnych "Touch Me Not", połączonych z warsztatami po seansach. Debiut młodej rumuńskiej reżyserki bierze na warsztat ciało i relacje, jakie łączą nas z własną fizycznością. Ten oryginalny, odważny projekt zdobył nagrodę Złotego Niedźwiedzia podczas tegorocznego MFF w Berlinie.


Każde z towarzyszących projekcjom wydarzeń wykracza poza zwykłe kinowe doświadczenie i stanowi zaproszenie do głębszego kontaktu z własnym ciałem. Warsztaty pozwolą widzom nie tylko zrozumieć, ale też poczuć film Adiny Pintilie, przyjrzeć się emocjom, jakie ten niezwykły film uruchamia.


Warsztaty pod hasłem "Jesteś" kierujemy do wszystkich, którzy chcą otworzyć się na swoje ciało, poczuć je i budować w sobie samoakceptację.


Warsztaty będą bazowały na relaksacji w typie mindfulness z elementami impro, będą też nawiązywać do  ćwiczeń wykonywanych przez bohaterów filmu. Filmowy eksperyment jakim jest "Touch Me Not", będzie punktem wyjścia do tego, by przyjrzeć się własnym reakcjom, otworzyć się na dotyk, oddech, zrelaksować się i wygodnie ułożyć we własnym ciele.


Kraków – Kino Pod Baranami - 12.11 godz. 18.00
Warszawa – Kino Muranów - 13.11 godz. 19.30
Wrocław – Kino Nowe Horyzonty - 13.11 godz.19.00
Katowice – Kino Światowid - 13.11 godz. 19.00
Poznań – Kino Muza - 14.11 godz. 19.00
Gdynia – Gdyńskie Centrum Filmowe - 15.11 godz. 20.00
Toruń – Kino Centrum CSW - 21.11 godz. 18.00


Prowadzące warsztaty:
Aga Kozak – trenerka, coacherka i dziennikarka, nauczycielka medytacji. Na co dzień pisze o dobrym życiu dla Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów. Jest dyrektorką programową Instytutu Dobrego Życia. Uczyła się w Krakowie, Londynie i Nowym Jorku. Jest trenerką oddechową, studiowała bioenergetykę lowenowską i tantrę. Uczy medytacji dynamicznych.


Marta Majchrzak – psycholożka, badaczka, nauczycielka medytacji. Pracuje w instytucie badawczym IQS. Studiowała utajone postawy wobec seksualności na studiach doktoranckich Instytutu Psychologii PAN, zgłębia tajniki kobiecej seksualności na zaawansowanych kursach tantrycznych. Uczy medytacji dynamicznych.


Opis filmu
Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale "Touch Me Not" to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy "intymność", "piękno", "związki" czy "pożądanie". W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych - stały się polem ideologicznej bitwy, nagość okazuje się manifestacją wolności.


Premiera filmu zaplanowana jest na 16 listopada.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kolejny sukces polskiego kina!
„Krew Boga” - najnowszy film Bartosza Konopki, został zakwalifikowany ...
Gra o tron. 7 rzeczy, które powinniście wiedzieć o serialu /zdjęcia/
15 kwietnia premiera wyczekiwanego, finałowego sezonu "Gry o ...
Przebudzenie Rzeszy na plakacie IRON SKY. INWAZJA
Przebudzenie rzeszy i gwiezdne starcie tytanów. Prezentujemy ...
Nieznany amatorski film z getta warszawskiego w filmie „Warszawa: Miasto Podzielone"
Pierwszy nie nakręcony przez Niemców i niepropagandowy filmowy ...