Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.11.2018 A A A
Paweł Górniak z prestiżową nagrodą Hollywood Music in Media Award
INFORMACJA PRASOWA

Młody kompozytor muzyki filmowej otrzymał prestiżową nagrodę Hollywood Music in Media Award. Decyzję ogłoszono podczas 9. uroczystej gali Los Angeles.


Muzyk był już nagradzany w prestiżowych konkursach. Na swoim koncie ma między innymi przyznawaną przez Production Music Associacion w Santa Monica The Mark Award czy prestiżową FMF Young Talent Award. Jest także laureatem konkursu organizowanego w ramach festiwalu Transatlantyk, Young Composer Award. Tym razem jego nazwisko było wymieniane w towarzystwie tak znakomitych kompozytorów jak Hans Zimmer, Max Richter czy Alexandre Desplat, którzy również otrzymali w tym roku nominacje do Hollywood Music in Media Awards. Muzykę Pawła Górniaka można usłyszeć m. in. w animacji Jakuba Grygiera, „Empsillnes”, oraz w grach video i trailerach, jak choćby „Allies in War” czy „Die for Valhalla!”. Pracował również przy wielkich krajowych produkcjach, m.in. przy jednym z najchętniej oglądanych polskich filmów ostatniej dekady, „Listach do M3”.

restiżową nagrodę Hollywood Music in Media Award otrzymał za muzykę do trailera „Crossfire 2”, wyprodukowanego przez Platige Image dla koreańskiego producenta gier komputerowych, Smilegate. Cinematic w reżyserii Damiana Nenowa będzie promował grę „Crossfire HD” na rynku azjatyckim. Muzyka pełni w nim szczególną rolę, a sam trailer ma teledyskowy charakter. Jestem absolutnie przeszczęśliwy. To ogromne wyróżnienie dostać tak prestiżową nagrodę gdzie w innych kategoriach, ale na tej samej scenie, odbierały ją wcześniej takie postacie jak Alexandre Desplat, Max Richter czy Justine Timberlake. Cieszę się z pracy dla Platige Image i mam nadzieję, że przyjdzie mi pracować częściej nad takimi projektami i w tak dobrej atmosferze – mówi kompozytor, Paweł Górniak.


Hollywood Music in Media Awards (HMMA) przyznaje nagrody w kategoriach muzyki filmowej, telewizyjnej, do gier video, reklam i trailerów. Na liście jej laureatów można znaleźć największe nazwiska kompozytorów ostatnich lat. Uroczysta gala wręczenia nagród odbywa się co rok w Los Angeles. Platige Image wyprodukował wiele nagradzanych trailerów do gier, współpracując z twórcami z całego świata. Warto wymienić tutaj chociażby oskarowy duet reżyserski Françoisa Alaux i Hervé’a de Crécyta, który zrealizował razem z Platige Image trailer do słynnej gry Ubisoftu, „Skull and bones”, czy Takeshiego Nouze, autora pełnometrażowego animowanego prequela do gry „Final Fantasy XV”. W filmie wyprodukowanym dla legendarnego studia Square Enix głosów postaciom użyczyli Aaron Paul, Lena Headey i Sean Bean. Firma co rok realizuje projekty cinematic trailers na największe targi gier w Los Angeles, E3.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...