Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.08.2012 A A A
Chcesz zostać twórcą gier? Ten kurs jest dla Ciebie
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Platige Image wspólnie z CD Projekt RED otwierają pierwszy kurs animacji 3D i efektów specjalnych. Czteromiesięczny kurs będzie skierowany do osób, które mają podstawową znajomość grafiki lub animacji 3D. Uczestnicy wraz z twórcami z Platige Image oraz CD Projekt RED pod opieką artystyczną Tomasza Bagińskiego zrealizują projekt filmowy, który da im możliwość poznania procesu produkcji filmu animowanego.


Animacja i gry komputerowe to znak firmowy Polski na świecie. W kraju posiadamy potencjał uzdolnionych młodych ludzi, jednak brakuje dla nich oferty edukacyjnej na wysokim poziomie. Inwestujemy w przyszłość i dlatego chcemy podzielić się naszym doświadczeniem z uzdolnionymi osobami, które chcą się rozwijać w tej branży. - mówi Jarosław Sawko, prezes Platige Image.

 


Zajęcia będą prowadzone przez osoby związane z Platige Image, które zawodowo zajmują się realizacją animacji i efektów specjalnych na potrzeby reklam i filmów. Wykłady poprowadzą też graficy i specjaliści od animacji CD Projekt RED, którzy tworzyli trzon ekipy pracującej nad grą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

 

Branża produkcji gier komputerowych rozwija się w Polsce w niesamowitym tempie. Mamy świetnych specjalistów od produkcji gier, animacji i grafiki, ale brakuje miejsca, które byłoby kuźnią talentów i pozwoliłoby młodym ludziom szlifować swoje umiejętności. Cieszy mnie, że będziemy mogli przekazać uczestnikom kursu, czego nauczyliśmy się przy obu Wiedźminach w tym wspólnie z Platige Image realizowanym przedsięwzięciu. Lubimy dzielić się naszym entuzjazmem i fajnie by było, gdyby udało nam się go przekazać uczestnikom kursu. – mówi Adam Badowski członek zarządu CD Projekt RED.

 

Czteromiesięczny kurs, na który zapraszamy jest także dla nas samych sprawdzianem. Bardzo cieszy nas fakt, że udało nam się zaprosić do współpracy nad projektem firmę CD Projekt RED, z która przyszłości chcemy stworzyć placówkę, w której będziemy rozwijać talenty artystyczne młodych ludzi, uczyć ich umiejętności technicznych i zapoznawać z organizacją produkcji. - dodaje Jarosław Sawko.

 

Na kurs można się zgłaszać do 31 sierpnia. Zajęcia rozpoczynają się 6 października w siedzibie Platige Image. Więcej informacji na stronie: www.platige.com/kursy

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...