Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.11.2018 A A A
Festiwal Kino w Trampkach
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Pierwsza gdańska edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży - Kino w Trampkach odbędzie się 6-9 grudnia. To jedyny festiwal filmowy tworzony przez młodych i dla młodych. To oni kształtują swoje własne wydarzenie i nadają mu barw. W programie: pokazy wartościowych filmów, warsztaty animacji, scenariuszowe i reżysersko-operatorskie.


Pokazywane w ramach festiwalu filmy to świeże, współczesne obrazy, w których młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty.


- Wiemy, że filmy kształtują naszą wizję świata i sposób postrzegania innych kultur. Zanim dzieci nauczą się mówić i czytać, uczą się patrzeć. Chcemy, by patrzyły mądrze na świat. Chcemy, by repertuar oraz dodatkowe aktywności zwiększały u uczestników wrażliwość, otwierały na różnorodność kulturową, wpływały na ciekawość, otwartość i życzliwość wobec innych – mówi Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektor Festiwalu Kino w Trampkach.


Ważnym elementem programowym jest zaangażowanie dzieci w tworzenie festiwalu poprzez udział m.in. w wolontariacie. Wolontariusze nadają wydarzeniu niezapomnianą atmosferę, pomagają w pracach organizacyjnych czy podejmują samodzielne inicjatywy.


Mottem tej edycji jest hasło „Fair Play". Ilustruje relacje między rówieśnikami nie tylko w sportowym wydaniu. Skupia się na codziennych problemach i zdarzeniach z życia młodych. - Pokazujemy młodym widzom filmy z całego świata, mądre, zabawne, poruszające, takie, jakich często brakuje. Wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wybrać i nagrodzić film Nagrodą Publiczności – dodaje Michał Lassota, rzecznik prasowy Festiwalu.


Pierwszym spotkaniom zawsze towarzyszą: ekscytacja i ciekawość. Nie inaczej jest tym razem. Kino w Trampkach w Gdańsku startuje w Mikołajki! Z tej okazji seansom będą towarzyszyć atrakcyjne zabawy i konkursy z nagrodami.


- Chcemy, by dzieci czuły się dobrze na wydarzeniu, który jest tworzony przede wszystkim dla nich. W programie równie ciekawe warsztaty m.in.: scenariuszowe, reżysersko-operatorskie, komiksowe oraz z filmu animowanego – zaprasza Lassota.


Ważnym elementem Kina w Trampkach jest promocja rodzimej kinematografii. W festiwalową sobotę odbędzie się DZIEŃ POLSKIEJ ANIMACJI NA FALI ze Studiem Smacznego. Na ekranie pojawią się doskonale znani przez dzieci, bohaterowie, tacy jak rezolutna kucharka Mami Fatale i jej pomocnicy. Nie zabraknie warsztatów animacyjnych, oraz niespodzianek. Kto powiedział, że Dzień Dziecka może być tylko raz w roku?


- Wspólne seanse, niezwykłe projekcje czy wymiana opinii stanowią wyjątkowe przeżycie dla uczestników, zapewniając równocześnie świetną rozrywkę. Żadne słowa nie oddadzą jednak energii i pomysłowości, którą nasze dzieciaki wkładają w przygotowanie festiwalu. Tego nie można opisać, to trzeba zobaczyć – zaprasza Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektor Festiwalu Kino w Trampkach.


Organizator: Fundacja Cinemania

Partner strategiczny w Gdańsku: Instytut Kultury Miejskiej

Partnerzy główni w Gdańsku: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Kinoport, Kino Kameralne Cafe

Dofinansowano z środków Miasta Gdańska

Miejsca Festiwalowe – pokazów filmowych:

Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40

Kino Kameralne Cafe ul. Lektykarska 4

KinoPort ul. Strajku Dokerów 5


Program Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży – Kino w Trampkach w Gdańsku http://gdansk.kinowtrampkach.pl/.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...