Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.12.2018 A A A
Dziś rusza Festiwal Radio Azja!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Już za chwilę Warszawę zaleją azjatyckie dźwięki. Przed nami cztery dni fantastycznych koncertów, warsztatów i spotkań z artystami. Na scenie TR Warszawa oraz klubu Pogłos pojawi się pełne spektrum azjatyckiej muzyki - od rytualnych pieśni, unikatowych nagrań terenowych, przez taneczne brzmienia klubowe, melodyjne, avant-popowe piosenki, po ambient i elektronikę. Każdego dnia, w ramach jednego wydarzenia wystąpi dwóch wykonawców, każdy wieczór będzie miał inną energię i charakter, każdy z nich polecamy!


Piątek planujemy w tanecznym klimacie Bollywood. Radosny, indyjski pop, bhangrowe rytmy, energetyczne dźwięki, hip-hopowe rymy i elektronika - to wszystko podczas koncertu RSVP Bhangra oraz występu charyzmatycznego Indian Mana.


W sobotę zapraszamy na spotkanie z japońskim zespołem Tennniscoats, ich ujmujące, wpadające w ucho, oniryczne melodie balansują na krawędzi avant-popu i psychodelicznego folku. Gwiazdą wieczoru będzie znany już warszawskiej publiczności Hyunjin Bek ze swoim nowym projektem KimOki Saturnballad. Nostalgiczno-wybuchowym, pełnym emocji balladom w wykonaniu Hyunjin Beka towarzyszyć będą jazzujące dźwięki saksofonu, kontrabasu i gitary.


Ostatni dzień festiwalu nawiązuje do korzennej muzyki Azji. Na początek zespół Baliphonics ze Sri Lanki, współczesne, progresywne brzmienie połączone z muzyczno-tanecznym rytuałem "bali", służącym wygnaniu złych mocy. Na koniec Kink Gong - jedna z najbardziej zasłużonych postaci dla muzyki Azji. Kolekcjoner ginących dźwięków, twórca muzycznych kolaży podszytych niepokojącą elektroniką.


W weekend zapraszamy również do udziału w Akademii Radia Azja, w ramach której praktyczne warsztaty muzyczne poprowadzi zespół Baliphonics, a energetycznych, indyjskich tańców uczyć będzie formacja RSVP Bhangra. Proponujemy również rozmowę i wspólne muzykowanie z zespołem Tennisoats oraz projekcję filmu dokumentującego muzyczną wyprawę Laurenta Jeanneau (Kink Gong) w poszukiwaniu ginących dźwięków i tradycji. Wstęp na wszystkie wydarzenia Akademii Radia Azja jest bezpłatny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości!
Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór ...
SINGER JAZZ FESTIVAL
W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa ...
Kazik Staszewski autorem piosenki do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Legendarny artysta polskiej sceny muzycznej, Kazik Staszewski, ...
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...