Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.12.2018 A A A
Dziś rusza Festiwal Radio Azja!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Już za chwilę Warszawę zaleją azjatyckie dźwięki. Przed nami cztery dni fantastycznych koncertów, warsztatów i spotkań z artystami. Na scenie TR Warszawa oraz klubu Pogłos pojawi się pełne spektrum azjatyckiej muzyki - od rytualnych pieśni, unikatowych nagrań terenowych, przez taneczne brzmienia klubowe, melodyjne, avant-popowe piosenki, po ambient i elektronikę. Każdego dnia, w ramach jednego wydarzenia wystąpi dwóch wykonawców, każdy wieczór będzie miał inną energię i charakter, każdy z nich polecamy!


Piątek planujemy w tanecznym klimacie Bollywood. Radosny, indyjski pop, bhangrowe rytmy, energetyczne dźwięki, hip-hopowe rymy i elektronika - to wszystko podczas koncertu RSVP Bhangra oraz występu charyzmatycznego Indian Mana.


W sobotę zapraszamy na spotkanie z japońskim zespołem Tennniscoats, ich ujmujące, wpadające w ucho, oniryczne melodie balansują na krawędzi avant-popu i psychodelicznego folku. Gwiazdą wieczoru będzie znany już warszawskiej publiczności Hyunjin Bek ze swoim nowym projektem KimOki Saturnballad. Nostalgiczno-wybuchowym, pełnym emocji balladom w wykonaniu Hyunjin Beka towarzyszyć będą jazzujące dźwięki saksofonu, kontrabasu i gitary.


Ostatni dzień festiwalu nawiązuje do korzennej muzyki Azji. Na początek zespół Baliphonics ze Sri Lanki, współczesne, progresywne brzmienie połączone z muzyczno-tanecznym rytuałem "bali", służącym wygnaniu złych mocy. Na koniec Kink Gong - jedna z najbardziej zasłużonych postaci dla muzyki Azji. Kolekcjoner ginących dźwięków, twórca muzycznych kolaży podszytych niepokojącą elektroniką.


W weekend zapraszamy również do udziału w Akademii Radia Azja, w ramach której praktyczne warsztaty muzyczne poprowadzi zespół Baliphonics, a energetycznych, indyjskich tańców uczyć będzie formacja RSVP Bhangra. Proponujemy również rozmowę i wspólne muzykowanie z zespołem Tennisoats oraz projekcję filmu dokumentującego muzyczną wyprawę Laurenta Jeanneau (Kink Gong) w poszukiwaniu ginących dźwięków i tradycji. Wstęp na wszystkie wydarzenia Akademii Radia Azja jest bezpłatny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CHELSEA zagra u Pameli
W poniedziałek (23.09.2019) w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela ...
Ale pinkno ta piosynka była: Pieśni z podramowskiej wsi
Tradycja kilku pokoleń śpiewających kobiet i jedna ich ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...