Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.12.2018 A A A
Czesław Mozil i muzykująca młodzież na święta
red.
fot. ARTO Music

Czesław Mozil stworzył muzyczny kalendarz prowadzący słuchaczy prosto do Świąt Bożego Narodzenia ,z tekstami Michała Zabłockiego. Posłuchajcie całości!


Czesław Mozil do wspólnego muzykowania zaprosił dzieci z Pszczyny, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kutna, Piły, Radzynia Podlaskiego, Świdnika, Poznania, Krakowa i Warszawy. W tym wyjątkowym Kalendarzu Adwentowym pojawiają się różne składy: od chóru, przez orkiestrę akordeonową, klasę harf, flety poprzeczne, saksofony, klasy perkusji, do orkiestr dętych i symfonicznych. Całość jest zarazem kontynuacją projektu Grajkowe Przyszłości, w ramach którego 30 listopada ukazała się nagrana płyta „Kiedyś to były Święta”. To okolicznściowy projekt, w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują Czesławowi Mozilowi. Akcja ma na celu zaprezentowanie młodych, utalentowanych ludzi, którzy wybrali - często niełatwą - drogę muzykowania.

 

Przy okazji Kalendarza Adwentowego, dzieci nagrały ponownie 24 piosenki ze wspomnianej płyty. Premiera każdego utworu przypadała na jeden dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia). Tak oto powstał muzyczny kalendarz prowadzący słuchaczy prosto do Świąt Bożego Narodzenia, z tekstami Michała Zabłockiego. Muzykującym dzieciom wokalnie towarzyszą obok Mozila m.in. Quebonafide , Julia Siechowicz, Malwina Jachowicz i Zuza Jabłońska. Do każdego utworu został nagrany teledysk, prezentujący młodych bohaterów, w różnych sytuacjach muzycznych oraz wideo relacje z planu zdjęciowego.

 

Czesław Mozil tak mówi o zamyśle całego przedsięwzięcia:

 

- Byłem normalnym chłopakiem grającym w piłkę i gry komputerowe, ale tym czymś, co mnie wyróżniało, była gra na instrumencie. Byłem uczniem szkoły muzycznej i miałem mega zajawkę na akordeon. To był mój magiczny świat. Grajkowie Przyszłości to projekt dalekosiężny, rozwojowy i futurologiczny, który będzie miał swoją kontynuację, bo widzę, jak ciepło jest przyjmowany przez dzieciaki, ich rodziców, nauczycieli i kolegów z branży. Czeka na nas kilkaset szkół muzycznych w całym kraju i setki tysięcy zdolnych dzieci, których talent warto i należy zaprezentować szerszemu gronu.

 

Muzyczny Kalendarz Adwentowy Mozila i Grajków Przyszłości można wysłuchać i zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube projektu:

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...