Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.01.2019 A A A
"Hamlet" na 70-lecie Teatru Dramatycznego
INFORMACJA PRASOWA

Rok 2019 będzie dla Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy rokiem obchodów jego 70-lecia. Rozpocznie go premiera "Hamleta" Williama Shakespeare'a w reżyserii Tadeusza Bradeckiego. Sztuka zostanie wystawiona po raz pierwszy w Polsce w nowym przekładzie - Piotra Kamińskiego. W tytułowej roli zobaczymy Krzysztofa Szczepaniaka. Premiera odbędzie się 18 stycznia 2019 roku na Scenie im. G. Holoubka.


„Hamlet” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego opowiedziany będzie w konwencji ponadczasowej, tak jak ponadczasowa jest spirala zła, która kręci się wokół młodego księcia. To pełna intryg, spisków i walki o tron opowieść o tragiczności ludzkiej historii, w której pokój zapada tylko po to, by mogła zacząć się kolejna wojna.


W ciągu 70 lat swego istnienia Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy doczekał się trzech inscenizacji "Hamleta". W 1962 roku spektakl wyreżyserował Gustaw Holoubek, zagrał też tytułową rolę. W 1979 roku Holoubek ponownie wyreżyserował ten dramat, a Hamleta zagrał Piotr Fronczewski. Trzecią inscenizację w 1992 roku, z tytułową rolą Mariusza Bonaszewskiego, wyreżyserował Andrzej Domalik.


18 stycznia otwarta zostanie również wystawa "Hamlet w Teatrze Dramatycznym" prezentująca zapis zdjęciowy z dotychczasowych inscenizacji (w Galerii Teatru Dramatycznego w PKiN). W związku z obchodami jubileuszu jednej z największych i najstarszych teatralnych scen w Warszawie, Teatr Dramatyczny przygotowuje m.in. wystawę stałą pt. "70 lat Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy 1949-2019".


reżyseria T. Bradecki

obsada Krzysztof Szczepaniak Hamlet

Piotr Siwkiewicz Duch Ojca Hamleta

Maciej Wyczański Klaudiusz

Anna Moskal Getruda

Mateusz Weber Horacy

Mariusz Wojciechowski Poloniusz

Martyna Byczkowska Ofelia

Kamil Szklany Laertes

Piotr Bulcewicz  Rosencrantz

Marcin Wojciechowski/Michał Klawiter (gościnnie)  Guildenstern

Adam Ferency Pierwszy aktor/Aktor-Król/Grabarz Kamil Siegmund Marcellus/Aktor-Królowa/Grabarz II

Zbigniew Dziduch Barnardo/Aktor-LucjanusHenryk Niebudek Cornelius/Reynaldo/Aktor-Prolog/OzrykModest Ruciński Fransisco /Fortynbraspremiera: 18.01.2019 godz. 19:00

najbliższe terminy: 19.01.2019 godz. 19:00, 20.01.2019 godz. 17:00

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...