Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.02.2019 A A A
Przełomowa kinowa technologia ScreenX wkracza do Polski!
red.
fot, Cinema City

Pierwsza w Polsce sala w nowoczesnym formacie ScreenX pojawi się w jednym z warszawskich kin sieci Cinema City. To technologia, która wykorzystuje nie tylko centralny ekran, ale i... boczne ściany sali.


Technologia ScreenX została opracowana i po raz pierwszy wdrożona w Korei Południowej w 2012 roku i od razu podbiła serca kinomanów i wielbicieli mocnych przeżyć. Zapewnia panoramiczne doznanie projekcji w aż 270 stopniach, rozciągając ekran na boczne ściany sali kinowej. Wykorzystuje do tego szereg projektorów, łącznie nawet 12, umieszczonych z każdej strony sali. Dzięki specjalnemu algorytmowi obrazy z tych projektorów łączą się w jeden płynny wizualny przekaz i wyświetlane są na ekranie głównym i ekranach skrzydłowych, pod łącznym kątem aż 270 stopni. Rozciągnięcie obrazu następuje w najbardziej kluczowych momentach akcji, by spotęgować efekty danej sceny, dzięki temu boczne ekrany dopełniają fabułę dziejącą się na ekranie głównym. Tak wyświetlany obraz pozwoli widzowi doświadczyć zupełnie nowej głębi filmu!

 

Podczas gdy standardowe technologie opierają się na ekranie głównym, ScreenX wykorzystuje przestrzeń kinowego audytorium rozszerzając ekran na ściany boczne sali, co pozwala na zupełnie nowy odbiór filmu! Widzowie mają wrażenie „otoczenia” kinową akcją, dzięki czemu wręcz namacalnie w niej uczestniczą. Dodatkowo, technologia zapewnia wysoce wciągające wrażenia bez użycia żadnych rekwizytów czy narzędzi, które mogą przeszkodzić w odbiorze.

 

Zupełnie nowy poziom filmowego odbioru, jako pierwsi w Polsce doświadczą kinomani ze stolicy, Sa;a z technologią Screen X wystartuje w kinie Cinema City na terenie Galerii Mokotów już 6 marca. W innowacyjnej technologii będzie można zobaczyć film o niesamowitej, jednej z najpotężniejszych wśród superbohaterów Avengersów, nadludzko silnej kobiecie, czyli "Kapitan Marvel", a niedługo na ekranie ScreenX pojawią się: Shazam!, Godzilla czy Pokémon: Detektyw Pikachu.


Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wielki powrót Bogusława Lindy w roli Franza Maurera
Trwają zdjęcia do filmu „Psy 3. W imię zasad” w reżyserii ...
50 ulubionych filmów Susan Sontag
W 1977 roku Susan Sontag, jedna z najważniejszych intelektualistek ...
Film, po którym nic nie będzie takie samo. Nowe Horyzonty polecają Midsommar. W biały dzień
Już dzisiaj na ekrany kin w całej Polsce trafi Midsommar. W ...
Przed nami nowy sezon serialu Rozwód
Słodko-gorzki serial komediowy HBO Rozwód powraca z trzecim ...