Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.03.2019 A A A
W Teatrze WARSawy rusza SPOŁECZNA SCENA DEBIUTÓW
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał promocyjny

22 marca w Teatrze WARSawy zainauguruje Społeczna Scena Debiutów, nowy projekt na kulturalnej mapie Warszawy, który obejmuje aż 11 premier w roku. Teatr WARSawy poprzez spotkanie mistrzów z debiutantami chce stworzyć przestrzeń do tworzenia oraz dać szansę młodym i aspirującym artystom.


Społeczna Scena Debiutów jest przewidziana na lata 2019-2022. Każdego roku w ramach projektu będzie realizowanych 11 premier, w tym spektakle dramatyczne, muzyczne i stand upy.


Społeczna Scena Debiutów będzie unikalną przestrzenią dla młodych twórców, m.in. aktorów, reżyserów, scenarzystów, grafików do wyszkolenia swojego warsztatu artystycznego pod okiem profesjonalistów oraz zaprezentowania wyników swojej pracy szerszemu gronu odbiorców. Każdy debiut ma stanowić swoistą wizytówkę młodego artysty wychodzącego spod skrzydeł uczelni i rozpoczynającego karierę zawodową.


Partnerami Społecznej Sceny Debiutów są: Teatr WARSawy, Teatr Montownia, Pożar w Burdelu, Teatr Syrena, Muzeum Warszawy, Akademia Teatralna w Warszawie i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.


Debiutanci zostali podzieleni na grupy pracujące nad własnym debiutem. W realizację każdej z premier został zaangażowany zespół debiutantów z różnych specjalizacji (aktorzy, reżyserzy, wokaliści, scenografowie, scenarzyści tancerze, graficy, plastycy, malarze, performerzy i dramaturdzy) oraz profesjonaliści uzupełniający kompetencje w zespole. Każdym zespołem  opiekuje się Mistrz – Mentor odpowiedzialny za całość przedsięwzięcia. Działania w ramach Społecznej Sceny Debiutów obejmują wszystkie etapy powstawania spektaklu - od przygotowania tekstu, przez proces prób, po premierę i eksploatację.


Spektakle będą grane przez najbliższe miesiące, aż do powstania kolejnych premier z cyklu Społecznej Sceny Debiutów. Młodzi twórcy otrzymają możliwość udziału w spektaklach i festiwalach w całej Polsce.


SPOŁECZNA SCENA DEBIUTÓW
Inauguracja

22 marca – 6 kwietnia

Teatr WARSawy


Stand-up „Bez granic”, reżyseria: Rafał Rutkowski

22 marca, godz. 22.00 - PREMIERA

23 marca, godz. 22.00


Musical infrastrukturalny „Nocne Metro”, reżyseria: Michał Walczak

23 marca, godz. 19.00 - PREMIERA

24 marca, godz. 19.00


„Śmieszne miłości” Milana Kundery, reżyseria: Adam Sajnuk

6 kwietnia, godz. 19.00 - PREMIERA

8 kwietnia, godz. 19.00

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...