Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.06.2019 A A A
44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czeka na Młodych Jurorów!
INFORMACJA PRASOWA
fot. Paweł Zakrzewski / Materiał prasowy

Ruszył konkurs „Skrytykuj!” dla nastolatków zainteresowanych kinem, organizowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA) na recenzję wybranego filmu. Laureaci ocenią filmy z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wezmą udział w festiwalowych wydarzeniach oraz spotkają przedstawicieli branży filmowej. Swoje recenzje można publikować do 7 lipca na stronie www.skrytykuj.pl.


Młodzież w wieku od 15 do 19 lat zainteresowana kinem ma niepowtarzalną szansę by wziąć udział w konkursie „Skrytykuj!” na najlepszą recenzję lub wideorecenzję dowolnego filmu, a następnie dołączyć do grona Jury Młodych na tegorocznym, 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (16-21 września 2019).

 

Podczas festiwalu, autorzy trzech najlepszych recenzji ocenią filmy z Konkursu Głównego, spotkają przedstawicieli branży filmowej i wezmą udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Tydzień przepełniony filmowymi wrażeniami zwieńczy wręczenie statuetki Skrytykuj.pl autorowi wybranego filmu podczas tzw. „Młodej Gali”.

 

Jesteś nastolatkiem i interesujesz się kinem? Chcesz oglądać najnowsze polskie filmy, dyskutować o nich i nagrodzić najciekawszą produkcję? Koniecznie weź udział w konkursie i pojedź na najważniejszy polski festiwal filmowy! Na Twoją pracę czekamy do 7 lipca! – zaprasza organizator, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

 

Jury Młodych to prawdziwe gwiazdy, obecne na najważniejszych wydarzeniach festiwalu, wzbudzające zainteresowanie branży i mediów, a wreszcie – wręczający prawdziwą i docenianą przez twórców statuetkę. To dzięki ich pracy, Marek Koterski zgodził się po wieloletniej przerwie udzielić wywiadu, a na plakatach „7 uczuć” czy „Cichej nocy”, wyróżnionych przed dwoma laty można znaleźć informację o nagrodzie.

 

Zgłoszenia


Aby zostać jurorem, należy napisać recenzję lub stworzyć wideorecenzję wybranego filmu i opublikować ją na stronie www.skrytykuj.pl do 7 lipca 2019 r. (włącznie). Do grona Jury Młodych organizator zaprosi autorów trzech prac konkursowych, które zostaną najwyżej ocenione. Wyniki Konkursu ukażą się 23 lipca 2019 r.

 

Uczestnikiem Konkursu może być osoba w wieku 15–19 lat. Regulamin dostępny jest na stronie http://www.skrytykuj.pl. Organizator konkursu zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas festiwalu.

 

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w terminie 16–21 września 2019 roku.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
NESPRESSO TALENTS. Znamy shortlistę polskiej edycji konkursu
Jury pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu filmowego ...
Nowe Horyzonty tournée
20. Festiwal Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w ...
Quiz – nowy miniserial o wielkim przekręcie na milion funtów w reżyserii Stephena Frearsa
Miniserial przedstawiający historię byłego wojskowego, który ...
14. edycja Pięciu Smaków - listopadowa wyprawa do Azji
14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków odbędzie się ...