Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.06.2019 A A A
Światowe tournée Teatru Pieśń Kozła. Wystąpią w The Globe
INFORMACJA PRASOWA
PIEŚNI LEARA fot. Z. Warzyński / Materiał prasowy

Wrocławski teatr zaprezentuje się na najbardziej prestiżowej szekspirowskiej scenie na świecie. Wystawi w Londynie „Pieśni Leara”, swój legendarny spektakl. Wystąpi też m.in. na duńskiej HamletScenen, a w Polsce, latem, także we Wrocławiu i Gdańsku.


Teatr Pieśń Kozła wystąpi w londyńskim The Globe już 7 lipca. To wydarzenie najwyższej rangi i wyraz ogromnego uznania dla polskiego teatru. Warto podkreślić, że The Globe jest najważniejszą sceną szekspirowską na świecie, skupiającą zespół wybitnych aktorów.


– Bardzo rzadko występują tam zewnętrzne grupy. Za The Globe stoi tradycja, ta scena ma ciekawy rytuał i niezwykle wyrobioną publiczność. Na widowni zasiada 300 widzów, którzy po spektaklu rozmawiają z twórcami, zadają im pytania, od razu dzielą się refleksjami i wrażeniami. Na nasze przedstawienie szykuje się teatralna śmietanka Londynu – mówi Grzegorz Bral, twórca i dyrektor Teatru Pieśń Kozła.


„Pieśni Leara” to spektakl z niezwykłą historią, który przeszedł już do legendy, nie tylko teatru osadzonego w tradycji szekspirowskiej. Przypomnijmy, że międzynarodową premierę miał na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Został wtedy uhonorowany aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. Teatr Pieśń Kozła występuje na znaczących scenach na całym świecie. W tym roku zaprezentował się już w CalPerformances w Berkeley, a w ramach kolejnego zagranicznego tournée wystąpi m.in. na HamletScenen w Danii, również niezwykle prestiżowym miejscu, oraz na Israel Festival w Jerozolimie.


Zobacz Teatr Pieśń Kozła w PolsceZanim wyruszy w zagraniczne tournée, Teatr Pieśń Kozła będzie można zobaczyć w Polsce. We Wrocławiu w czerwcu i lipcu wystawi „Pieśni Leara” oraz „Raport Kasandry”, czyli swój najnowszy spektakl. Oba przedstawienia zobaczymy jednego wieczoru w sali koncertowej Radia Wrocław. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w historii Teatru Pieśń Kozła.


– Wybraliśmy przedstawienia oratoryjne, bardzo wokalne, które będziemy też pokazywać na zagranicznych tournée, do których właśnie się przygotowujemy. Na scenie Polskiego Radia świetnie nam się gra, bardzo cenimy też wrocławską publiczność – dodaje Grzegorz Bral.


„Raport Kasandry” ma charakter unikatowego, performatywnego koncertu, eksplorującego rytualne korzenie teatru na bazie dramatu „Trojanki” Eurypidesa. W nielinearny sposób opowiada o losie czterech głównych bohaterek tragedii, które stały się niewolnicami po upadku Troi. Muzyka jest tu kluczowym środkiem ekspresji, przemawiającym w postaci metafor i wydobywającym podświadome symbole.


Wrocławski teatr wystąpi też w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim ze spektaklami „Pieśni Leara” oraz „Hamlet – komentarz”, który jest interpretacją i swego rodzaju autorskim uzupełnieniem najbardziej znanego dzieła Szekspira. Dodajmy, że Teatr Pieśń Kozła przygotowuje na ten rok premierę nowego spektaklu, również eksploatującego jedno z dzieł Szekspira.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...