Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.06.2019 A A A
MUSIC WITH NO BORDERS
INFORMACJA PRASOWA

"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 13–14 lipca 2019 r. w Muzeum Warszawskiej Pragi w Warszawie. Skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcieliby doświadczyć wielokulturowej atmosfery i zgłębić zagadnienie różnorodności.


Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i etnicznej poprzez  muzykę i dyskusję. Doświadczenie międzynarodowej atmosfery pomoże uczestnikom lepiej zrozumieć i docenić istniejące między nimi różnice. W czasie wydarzenia odbędą się koncerty i warsztaty muzyczne, którym towarzyszyć będą inspirujące wykłady i panele dyskusyjne poświęcone tematom różnorodności, współpracy międzykulturowej i zapobiegania konfliktom. Poszczególne elementy programu wykorzystują uniwersalny język  – muzykę. Ich udany przebieg zagwarantują charyzmatyczni mówcy i utalentowani muzycy z całego świata, między innymi z Portugalii, RPA, Izraela, Wielkiej Brytanii, Holandii, Stanów Zjednoczonych i Polski. Goście podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi wielokulturowości, co pozwoli uczestnikom zbudować więzi i wzajemnie lepiej się zrozumieć.


Muzyka nie zna granic, dlatego wydarzenie jest wolne od ograniczeń dotyczących wieku, zawodu czy kraju pochodzenia. Skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć wielokulturowej atmosfery i lepiej poznać zagadnienie różnorodności.


Dołączcie do nas i przygotujcie się na wydarzenie pełne odkryć i inspiracji. Razem przekonamy się, że muzyka potrafi jednoczyć ponad wszelkimi podziałami.

Plan wydarzenia:

Sobota (13.07)


10:30 - 12:00 Wprowadzenie (Richard Berkley), Laura Hessler (Holandia) and Benedykt Pączka (Polska)


13:50 Wykład "Uniwersalna siła muzyki", Orit Wolf (Izrael)Wykład z elementami prezentacji muzycznej, poprowadzony przez pianistkę i speakerkę platformy TED, na temat uniwersalnego języka, jakim jest muzyka.


14:40 Panel Dyskusyjny "W poszukiwaniu wzajemnego zrozumienia - przez muzykę?", Orit Wolf (Izrael), Laura Hassler (Holandia), Benedykt Paczka (Polska), Michael Christensen (Dania) Dyskusja wokół wyżej wspomnianych tematów, takich jak rola muzyki w budowaniu pokoju i zapobieganiu konfliktom czy wpływ współpracy międzykulturowej na budowanie porozumienia między narodami.


15:30 Discussion Panel "Różnorodność w Globalnej Wiosce", Muzeum Warszawskiej PragiMięszkańcy Warszawy podzielą się swoimi opiniami o znaczeniu różnic kulturowych we współczesnym świecie.


17:45 Workshop Wspólny koncert Zespołu Wokalnego Emotivo oraz TBA, którzy zaprezentują misję "Muzyki bez barier" łącząc w swoim wystąpieniu różne style i języki.


18:50 JAM SessionMuzycy z różnych krajów będą wspólnie improwizować, odkrywając różnice międzykulturowe i przekraczając granice tradycyjnej prezentacji muzycznej. 

Niedziela (14.07)

11:00 Wykład  "Jak żyć razem?" Alexander Pennington (RPA)Alexander Pennington, pochodzący z RPA politolog i badacz, omówi problem współpracy międzyludzkiej na podstawie historii własnego kraju. Mówca przedstawi idee Frantza Fanona – postaci, która odegrała ważną rolę w historii RPA.


11:45 Q&A i Panel Dyskusyjny "Nasza rola w budowaniu pokoju na świecie" Alexander Pennington (RPA), Otto de Jong (Holandia), Richard Berkeley (UK)


14:30 Podsumowanie: "Droga naprzód" Richard Berkeley

 

15:30 Koncert finałowy  "Orkiestra - międzynarodowy organizm" Międzynarodowa orkiestra składająca się z członków Kameralnej N-Harmonii, członków EnCore oraz studentów Royal Academy of Music wykona zróżnicowany, międzynarodowy repertuar. Głównym punktem koncertu będzie nowy utwór wspólnie skomponowany przez muzyków różnych narodowości.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Różne oblicza muzyki, czyli nowy sezon z „Wielką Improwizacją" i „Muzyką Świata" w NFM!
Rdzenna improwizacja, blues, tradycyjne instrumenty, brzmienia ...
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...