Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.06.2019 A A A
MUSIC WITH NO BORDERS
INFORMACJA PRASOWA

"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 13–14 lipca 2019 r. w Muzeum Warszawskiej Pragi w Warszawie. Skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcieliby doświadczyć wielokulturowej atmosfery i zgłębić zagadnienie różnorodności.


Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i etnicznej poprzez  muzykę i dyskusję. Doświadczenie międzynarodowej atmosfery pomoże uczestnikom lepiej zrozumieć i docenić istniejące między nimi różnice. W czasie wydarzenia odbędą się koncerty i warsztaty muzyczne, którym towarzyszyć będą inspirujące wykłady i panele dyskusyjne poświęcone tematom różnorodności, współpracy międzykulturowej i zapobiegania konfliktom. Poszczególne elementy programu wykorzystują uniwersalny język  – muzykę. Ich udany przebieg zagwarantują charyzmatyczni mówcy i utalentowani muzycy z całego świata, między innymi z Portugalii, RPA, Izraela, Wielkiej Brytanii, Holandii, Stanów Zjednoczonych i Polski. Goście podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi wielokulturowości, co pozwoli uczestnikom zbudować więzi i wzajemnie lepiej się zrozumieć.


Muzyka nie zna granic, dlatego wydarzenie jest wolne od ograniczeń dotyczących wieku, zawodu czy kraju pochodzenia. Skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć wielokulturowej atmosfery i lepiej poznać zagadnienie różnorodności.


Dołączcie do nas i przygotujcie się na wydarzenie pełne odkryć i inspiracji. Razem przekonamy się, że muzyka potrafi jednoczyć ponad wszelkimi podziałami.

Plan wydarzenia:

Sobota (13.07)


10:30 - 12:00 Wprowadzenie (Richard Berkley), Laura Hessler (Holandia) and Benedykt Pączka (Polska)


13:50 Wykład "Uniwersalna siła muzyki", Orit Wolf (Izrael)Wykład z elementami prezentacji muzycznej, poprowadzony przez pianistkę i speakerkę platformy TED, na temat uniwersalnego języka, jakim jest muzyka.


14:40 Panel Dyskusyjny "W poszukiwaniu wzajemnego zrozumienia - przez muzykę?", Orit Wolf (Izrael), Laura Hassler (Holandia), Benedykt Paczka (Polska), Michael Christensen (Dania) Dyskusja wokół wyżej wspomnianych tematów, takich jak rola muzyki w budowaniu pokoju i zapobieganiu konfliktom czy wpływ współpracy międzykulturowej na budowanie porozumienia między narodami.


15:30 Discussion Panel "Różnorodność w Globalnej Wiosce", Muzeum Warszawskiej PragiMięszkańcy Warszawy podzielą się swoimi opiniami o znaczeniu różnic kulturowych we współczesnym świecie.


17:45 Workshop Wspólny koncert Zespołu Wokalnego Emotivo oraz TBA, którzy zaprezentują misję "Muzyki bez barier" łącząc w swoim wystąpieniu różne style i języki.


18:50 JAM SessionMuzycy z różnych krajów będą wspólnie improwizować, odkrywając różnice międzykulturowe i przekraczając granice tradycyjnej prezentacji muzycznej. 

Niedziela (14.07)

11:00 Wykład  "Jak żyć razem?" Alexander Pennington (RPA)Alexander Pennington, pochodzący z RPA politolog i badacz, omówi problem współpracy międzyludzkiej na podstawie historii własnego kraju. Mówca przedstawi idee Frantza Fanona – postaci, która odegrała ważną rolę w historii RPA.


11:45 Q&A i Panel Dyskusyjny "Nasza rola w budowaniu pokoju na świecie" Alexander Pennington (RPA), Otto de Jong (Holandia), Richard Berkeley (UK)


14:30 Podsumowanie: "Droga naprzód" Richard Berkeley

 

15:30 Koncert finałowy  "Orkiestra - międzynarodowy organizm" Międzynarodowa orkiestra składająca się z członków Kameralnej N-Harmonii, członków EnCore oraz studentów Royal Academy of Music wykona zróżnicowany, międzynarodowy repertuar. Głównym punktem koncertu będzie nowy utwór wspólnie skomponowany przez muzyków różnych narodowości.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...