Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.07.2019 A A A
Niezapomniany weekend z teatrem ulicznym
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Już w najbliższy weekend, w piątek 12 lipca 2019 roku rozpocznie się trzydniowy, IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych „Lalka na Scenie”. Widzów tegorocznej edycji spotka wiele niezapomnianych wrażeń, które zapewnią światowej sławy artyści. To jedyna okazja do obejrzenia spektakli i poznania teatru ulicznego. Festiwal dedykowany jest nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. W ramach Festiwalu warszawski Teatr Baj przedstawi spektakl premierowy.


Tegoroczna edycja Festiwalu „Lalka na Scenie” odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Rozpocznie się w piątek 12 lipca w Parku Wiecha przed Teatrem Rampa. Spektakle będzie można oglądać od godz. 17:30. Ostatnie w tym dniu widowisko teatralne będzie wystawiane o godz. 19:20. W sobotę 13 lipca i niedzielę 14 lipca tradycyjnie, jak co roku, miejscem festiwalowych wydarzeń będzie Rynek Nowego Miasta. W te dni pierwszy spektakl zacznie się o godz. 11:00, a ostatni rozpocznie o godz. 16:20.  Każdy festiwalowy dzień otworzy Ivan Gontko koncertem muzycznym na zabytkowym instrumencie — katarynce. Pomiędzy kolejnymi spektaklami będzie można porozmawiać z artystami, odkryć co skrywają teatralne parawany, posłuchać grającej katarynki. Już od piątku zaczarujemy warszawską publiczność ciekawymi treściami i emocjami, jakie przekazuje uliczny teatr. Aktorzy, marionetki i pacynki dostarczą wielu emocji i wrażeń. Zapraszamy do zaplanowania najbliższego weekendu z Festiwalem „Lalka na Scenie”. Już w ten piątek widzimy się przed Teatrem Rampa, a w sobotę i niedziele na Rynku Nowego Miasta – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum, Dyrektor Festiwalu „Lalka na Scenie”.

Premiera Teatru Baj tylko podczas Festiwalu!


W tym roku festiwalowa widownia jako pierwsza będzie mogła obejrzeć spektakl polskiego Teatru Baj. Poruszający spektakl „Mamo”, którego główną bohaterką jest zagubiona, nieufna dziewczynka, to inscenizacja o samotności i spotkaniu, które staje się drogą do dojrzałości, pewności siebie oraz odpowiedzialności. Spektakl będzie grany podczas każdego z dni festiwalowych.


Festiwalowe propozycje na najbliższy weekend!


W tym roku publiczność będzie miała okazję spotkać kolejnych znanych artystów teatru ulicznego. Martin Bridle i Su Eaton z brytyjskiego teatru Hand to Mouth Theatre zaprezentują swoje popisowe show Punch and Judy, które z pewnością rozbawi niejednego odbiorcę. Milla Risku poprzez spontaniczny dialog oraz sztuczki cyrkowe wypełnione muzyką, zainspiruje do improwizacji i zagwarantuje interakcję z publicznością. Christiaan Geris i Maria Janssen z Belgii w swoim oryginalnym i zabawnym spektaklu ożywią drewniane lalki, które zaczną poruszać się na dźwięk instrumentów takich jak flet i lira. Ivan Gontko zapewni publiczności muzyczną rozrywkę poprzez grę na katarynce oraz przedstawi swój ponadczasowy spektakl pt. „Herkules”, który nie tylko rozbawi publiczność, ale również wzruszy i skłoni do refleksji. A Hanna Kinder-Kiss z Teatru Baj poruszy publiczność spektaklem „Mamo”.


Festiwal odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Program co roku dopierany jest tak, aby język nie stanowił bariery w zrozumieniu treści przez publiczność i by przedstawienia były odpowiednie dla widzów w każdym wieku (dzieci i dorośli). To ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu.


Dyrektorem Festiwalu jest Grażyna Karwowska-Winiarek – Prezes Fundacji Meritum, zaś dyrektorem artystycznym jest Ivan Gontko, słowacki aktor, reżyser, organizator wydarzeń teatralnych, a także założyciel grupy Teatro Tatro.

HARMONOGRAM FESTIWALU:


12 lipca piątek godz. 17.30-20.00

Park Wiecha przed Teatrem RAMPA:

godz. 17.30

van Gontko: Koncert na katarynkę Słowacja

godz. 18.00

Ivan Gontko: Herkules Słowacja

godz. 18.40

Hanna Kinder-Kiss (Teatr Baj): Mamo Polska

godz. 19.20

Martin Bridle, Su Eaton: Punch&Judy Anglia

 

UWAGA! W przypadku deszczu spektakle grane są w Teatrze Rampa. Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany programu.

 


13, 14 lipca sobota, niedziela godz. 11.00-17.00

Rynek Nowego Miasta:

godz. 11.00

Ivan Gontko: Koncert na katarynkę  Słowacja

godz. 11.30

Hanna Kinder-Kiss (Teatr Baj): Mamo Polska

godz. 12.10

Milla Risku: Circus Strada Finlandia

godz. 13.00

Martin Bridle, Su Eaton: Punch&Judy Anglia
godz. 13.50

Ivan Gontko: Herkules Słowacja

godz. 14.40

Christiaan Geris i Maria Janssen: Bal Populaire Belgia

godz. 15.30

Milla Risku: Circus Strada Finlandia

godz. 16.20

Martin Bridle i Su Eaton: Punch&Judy Anglia

 

Po każdym spektaklu:

- rozmowa z aktorami, wejście za parawany teatralne

- muzyczne prezentacje na zabytkowym mechanicznym instrumencie grającym – katarynka

- degustacja warszawskiej kranówki

 


UWAGA! W przypadku deszczu chowamy się przed nim i wracamy gdy przestanie padać. Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany  programu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...