Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.07.2019 A A A
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
INFORMACJA PRASOWA
Joszko Broda/ fot. Jakub Szymczuk

Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, zajrzenie w głąb siebie, relaks i nazwanie własnych emocji. Na to wszystko możemy liczyć wsłuchując się w absolutnie wyjątkową płytę Joszka Brody – „Człowiek z lasu”. To właśnie las i jego dźwięki były inspiracją do stworzenia osobistego projektu, osobistego nie tylko dla twórcy, ale i dla każdego słuchacza.


„Człowiek z lasu” odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa


Pragniemy powrotu do natury. W końcu zaczęliśmy dostrzegać negatywne zmiany jakie zachodzą w środowisku (przez działania człowieka) oraz ich wpływ na życie każdego z nas. Dlatego powstały ruchy zero waste, less waste, eco, które przybliżają nas do życia w zgodzie z naturą. W Japonii ludzie płacą za wycieczki do lasu, by móc przebywać wśród przyrody i czerpać z tego korzyści zarówno dla ducha jak i ciała! My możemy korzystać z tego jeszcze bezpłatnie, jednak zapominamy o tym luksusie. Zaczęto także zwracać bardzo dużą uwagę na zdrowie psychiczne. Wzrastający w naszej cywilizacji odsetek depresji czy wypalenia zawodowego, stał się problemem. Okazuje się, że powrót do natury, do korzeni jest dla nas zbawienny! Praca nad sobą, własnymi emocjami i umysłem, jest szalenie ważna, gdyż o zdrowie psychiczne należy dbać w równym stopniu, jak o to fizyczne.


Te wszystkie zachodzące zamiany stały się przyczyną powstania płyty „Człowiek z lasu”, gdzie autor, Joszko Broda, pragnie pokazać nam, że warto na chwilę się zatrzymać i po prostu posłuchać oraz pozwolić działać naturze, która ma na nas tak ogromny wpływ.


Joszko Broda na swojej płycie „Człowiek z lasu” pokazuje słuchaczowi całe spektrum dźwięków jedynie za pomocą etnicznych instrumentów takich jak np. liść. Płyta działa idealnie, wpisuje się w obecne trendy slow life, samorozwoju i pracy nad emocjami oraz przenosi nas w zupełnie inny świat. Świat, którego bardzo potrzebujemy. Natura zbliża nas do wolności. To dźwięki na styku muzyki z przyrodą.


- Nie chcę ci mówić o wolności i przestrzeni. Chcę, żebyś ją poczuł i odkrył - napisał Joszko Broda.


Przełomowy projekt


„Człowiek z lasu” jest czymś zupełnie przeciwnym do tego, co słyszymy na co dzień w mediach. Dźwięki drumli brzmią jak elektronika , to na pewno nas zaskoczy, jednak nie znajdziemy tu właśnie elektroniki, żadnych ulepszeń, „upiększaczy” – tylko czysta, mocno nieskomponowana muzyka, która ma nas dotknąć i poruszyć do głębi. - Ta płyta jest historią z lasu. To powrót do muzycznego DNA, poszukiwanie i dzielenie się wolnością. Chcę aby każdy słuchacz odnalazł to, czego szuka. Może jest to wyciszenie, spokój, odpowiedzi na ważne pytania. Płyta jest oderwaniem od rzeczywistości i przenosi nas w inny wymiar. Nie narzucam interpretacji utworów, nie nadałem im nawet tytułów, a jedynie podpisałem instrumenty na jakich są wykonywane. Pragnę aby każdy kto ich słucha, sam zinterpretował to, co czuje, spróbował to nazwać. Może spisać swoje przemyślenia, pytania, odpowiedzi w dołączonej książęce i podzielić się nimi ze mną lub… zachować je po prostu dla siebie. Uważam, że to doskonała terapia, której wielu z nas potrzebuje w obecnych czasach. „Człowiek z lasu” to cząstka mnie, mojego życia, uważam, że las, natura i muzyka są najlepsze do relaksu, odpoczynku, należy o nie dbać oraz korzystać dla własnego dobra, tego fizycznego jak i psychicznego oraz duchowego – tłumaczy Joszko Broda.


Na płycie usłyszymy m.in.: drumlę, trzcinę, liść, fujarkę, rogi, dudy, okarynę, flet czy dzwonki. Wszystkie utwory wykonane są wyłącznie przez Joszka Brodę.


Całość wpisuje się w trend slow i na pewno zaskoczy nas swoją prostotą a wręcz pierwotnością, o jakiej zapomnieliśmy w obecnych czasach. Utwory gwarantują całkowite wsłuchanie się w płytę i zaprzestanie innych czynności, gdyż dźwięki jakie usłyszymy zaskoczą nas i pozwolą skupić się na zbudowaniu przestrzeni, której potrzebujemy żeby funkcjonować. Natura i źródło w nowoczesnej formie.


Joszko Broda: multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny. Drumla, liść, słomka, trzcina, okaryna, fujary, rogi, dudy to najbardziej charakterystyczne elementy jego instrumentarium. Muzyka Joszka opiera się przede wszystkim na brzmieniu i komunikacji. Gra, komponuje, produkuje, współpracując z czołowymi muzykami polskiej sceny. Wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt i sam jest autorem wielu albumów. Tworzy muzykę do teatru i filmu. Proponuje ambitną przestrzeń w twórczości dla dzieci. Stworzył wraz z żoną Deborą projekty muzyczne: Rodzina Brodów, Kolędy z Brodą, Dzieci z Brodą, Joszko Broda Człowiek z Lasu i inne.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...