Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.07.2019 A A A
V Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!
INFORMACJA PRASOWA

„Nie ma nudy w wakacje” - takim hasłem rozpoczęliśmy pięć lat temu pierwszą edycję Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Dzisiaj te słowa oznaczają już nie tylko towarzyszącą nam od początku ideę, ale dobrą tradycję trzech sierpniowych weekendów, gorących od artystycznych atrakcji. Oczywiście w Kielcach, dla kielczan, dla turystów, zwłaszcza że nasze propozycje spektakli, filmów, słuchowisk oraz warsztatów wybieramy z najciekawszych propozycji z całej Polski i z zagranicy.


Nasz program adresujemy do widzów najmłodszych, nastolatków, jak również całych rodzin, a więc Hurra! ART! to wartościowa rozrywka o charakterze familijnym i sprawdzony sposób na ciekawe lato w mieście. Do tego w formule, która nie kończy się na jednorazowym przeglądzie, ale obejmuje kilka odsłon w miesiącu. Tym razem spotykamy się w dniach: 10-11, 17-18 oraz 24-25 sierpnia 2019 roku, jak zawsze w soboty i niedziele, oferując teatr różnorodny i atrakcyjny w konwencjach. Będą więc formy lalkowe, taneczne, akrobatyczne, muzyczne oraz wspólne działania z publicznością.

 

Dla zupełnych maluchów, czyli niemowlaków do drugiego roku życia, polecamy interaktywny ruchowy, spektakl „Księżycowo” wyprodukowany przez warszawski Teatr Ochoty z Art Fraction Foundation i Kolektywem Holobiont.

 

Dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym wystąpi Opolski Teatr Lalki i Aktora ze spektaklem „Mała Mysz i Słoń do pary”, Teatr Pinokio z Łodzi z przebojowymi „Piosenkami do grania na nosie”, a także gospodarz Festiwalu - Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, który zaprezentuje przedstawienie „Pod adresem marzeń”. W tym roku w programie Festiwalu znalazły się też dwie propozycje cyrkowe w wykonaniu doskonałej francuskiej grupy Collectif À Sens Unique, czyli spektakle „Muł” (dla dzieci od lat 6) oraz „Mała sprzeczka” (bez ograniczeń wiekowych).

 

Jak zawsze na Hurra! ART! pamiętamy o nastolatkach, pojawią się więc spektakle „Morze ciche” Teatru Nowego w Zabrzu oraz „Don Kichot” zrealizowany przez łódzki Teatr Pinokio i Grupę Coincidentia, a także aktorskie czytanie sztuki „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie” Elżbiety Chowaniec, w wykonaniu uczniów szkół średnich. Młodzież zapraszamy też do aktywnego współtworzenia naszego przedsięwzięcia poprzez współpracę reporterską i udział w towarzyszących Festiwalowi warsztatach medialnych, prowadzonych przez dziennikarzy lokalnych redakcji.

 

Warsztaty to zresztą stały i ważny punkt programu Hurra! ART! Tradycyjnie oferujemy bezpłatne zajęcia nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców, realizowane przez pedagogów teatralnych. Równie dobrym i lubianym zwyczajem są u nas otwarte, teatralne słuchowiska  (w tym roku „Bajka o trzech liściach”, „Blee…”, „Obcy w lesie”) oraz sekcja „Lubelskiego Festiwalu Filmowego na Hurra! ART!”, czyli pokazy filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży (z warsztatami filmowymi włącznie).  Pomysłodawcą Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! jest dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” – Robert Drobniuch, a kierownikiem programowym – Justyna Czarnota (na co dzień szefowa działu Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie). Zaproponowany przez nich tegoroczny repertuar imprezy odbywa się pod hasłem „oTWÓRZMY MARZENIA” i jest zaproszeniem do wspólnej wyprawy w świat wyobraźni i wrażliwości. To zachęta do tego, aby nie bać się marzyć, odkrywać siebie i swoje pasje, nie tylko teatralne.

 

Mamy nadzieję, że festiwalowe propozycje staną się dla wszystkich – i Małych, i Dużych – okazją do refleksji nad tym, czego każdy z nas mocno pragnie i co jest faktycznie ważne. Jesteśmy pewni, że podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy się przy tym świetnie, wspólnie bawić. Tak więc gorąco zapraszamy - chodźcie na hurra, chodźcie na Hurra! ART!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...