Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.08.2019 A A A
Aktorka Almodóvara na Festiwalu Warszawa Singera
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Festiwal Warszawa Singera to nie tylko muzyka, literatura, film czy spacery tematyczne. Bardzo ważną, integralną wręcz częścią festiwalu jest teatr.


W dniach 24.08-01.09 będziemy mieli okazję obejrzeć najnowsze osiągnięcia artystyczne Teatru Żydowskiego z Warszawy oraz spektakle teatrów z Włoch i Hiszpanii. Przedstawienia dla dorosłych, dzieci i całych rodzin. Małe i duże formy teatralne. Spektakle zadające najtrudniejsze pytania egzystencjalne oraz przedstawienia pełne muzyki i piosenek. Jednym z nich będzie przejmujący hiszpański spektakl „Kartograf" o zaginionej mapie warszawskiego getta. Po raz pierwszy zostanie zagrany w mieście, o którym opowiada. W jednej z dwóch głównych ról Blanca Portillo, aktorka znana z filmów Pedro Almodóvara.

 

Reżyserem „Kartografa" jest Juan Mayorga, wybitny hiszpański dramaturg, filozof i matematyk, członek prestiżowej Hiszpańskiej Akademii Królewskiej. W 2008 roku przyjechał do Warszawy i przez przypadek trafił do synagogi Nożyków, gdzie prezentowano akurat wystawę zdjęć z warszawskiego getta. Postanowił odnaleźć uwiecznione na zdjęciach miejsca i ulice. Stąd zrodził się pomysł napisania sztuki o mapie getta. Mayorga stworzył postać starego kartografa, próbującego narysować mapę, jaka oddałaby realia życia tej przerażającej przestrzeni, w której ludzie zabijają się za torebkę cukru.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Złap Groteskę w sieci
Po pierwszym tygodniu entuzjastycznie przyjętej akcji „Złap ...
SPEKTAKLE OPEROWE I BALETOWE NA PLATFORMIE VOD.TEATRWIELKI.PL
Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza do zapoznania się z  ...
Teatr Groteska z niecodzienną propozycją dla swoich najmłodszych widzów!
Wspólna walka z koronawirusem trwa. Przez dwa najbliższe tygodnie ...
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...