Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.08.2019 A A A
THE TRUTH Hirokazu Koreedy - film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji
INFORMACJA PRASOWA
Foto: L.Champoussin (c) 3B-Bunbuku-MiMovies-FR3 / Materiał prasowy

W programie tegorocznego, 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, wydarzenia uchodzącego za najstarsze tego typu na świecie – a także jedno z najbardziej prestiżowych – znalazły się dwa filmy Kino Świat. Jednym z nim jest film otwarcia: „The Truth" – najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy („Złodziejaszki") i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera, nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina – Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii –  Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscara – Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia – Ludivine Sagnier. „The Truth" to mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.


Prócz tego w Wenecji po raz pierwszy pokazane zostanie „Boże Ciało", najnowszy film Jana Komasy, który został zakwalifikowany do konkursu Giornate degli Autori. Film, wraz z jedenastoma innymi produkcjami z całego świata, powalczy o Director's Award – nagrodę przyznawaną przez oficjalne jury konkursu, BNL People's Choice Award oraz Europa Cinemas Label, która wiążę się ze wsparciem międzynarodowej dystrybucji. Głównym celem Giornate degli Autori jest zwrócenie uwagi na wysokowartościowe kino, w którym pokazywana jest także dbałość o każdy szczegół – zwłaszcza innowację, oryginalność i niezależność. Tegoroczna, szesnasta już edycja, startuje 28 sierpnia i potrwa do 7 września. Światowa premiera filmu Jana Komasy odbędzie się w Wenecji 2 września, w polskich kinach „Boże Ciało" będzie można zobaczyć od 11 października. Film znalazł się też w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wśród 18 innych produkcji powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – „Złote Lwy".

 

76. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji potrwa do 7 września.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Boże Ciało” polskim kandydatem do Oscara!
Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Ewy Puszczyńskiej jednogłośnie ...
Nowy serial HBO Mroczne materie niebawem w HBO
Serial fantasy Mroczne materie z Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą ...
„Ale Kosmos!" Przegląd filmów SF w Domu Mikołaja Kopernika
Przegląd filmów SF w Domu Kopernika „ALE KOSMOS!" stwarza ...
Bartosz Bielenia – aktorskie objawienie Festiwalu w Wenecji na nowym plakacie „Bożego Ciała"
Prezentujemy nowy plakat „Bożego Ciała" – najnowszego filmu ...