Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.09.2019 A A A
„Boże Ciało” polskim kandydatem do Oscara!
INFORMACJA PRASOWA
Kadr z filmu / Materiał prasowy

Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Ewy Puszczyńskiej jednogłośnie wybrała film „Boże Ciało” na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”.


Wyboru polskiego kandydata na Oscara dokonała Komisja Oscarowa w składzie: Ewa Puszczyńska – przewodnicząca, Radosław Śmigulski, Łukasz Żal, Mariusz Łukomski, Jan A.P. Kaczmarek, Anna Zamecka oraz Małgorzata Szczepkowska-Kalemba, podczas posiedzenia komisji, które odbyło się 13 września. Komisja oscarowa została powołana przez Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosława Śmigulskiego i zaakceptowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

Uzasadnienie wyboru

„«Boże Ciało» to uniwersalna, poruszająca i prowokująca historia o przemianie duchowej człowieka, nowe spojrzenie na wiarę w Boga. To dojrzały, mądry film młodego twórcy. Porywająca gra Bartosza Bieleni i wiarygodny sposób opowiadania Jana Komasy przekonują o tym, że Bóg może się objawiać w nieoczywisty sposób. Reakcje widzów i krytyki w Wenecji i Toronto oraz zainteresowanie dystrybutorów z wielu krajów pozwalają wierzyć w międzynarodowy sukces filmu.” - napisano w uzasadnieniu wyboru kandydata przez Komisję Oscarową.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
4 Blocks – nagradzana saga o berlińskich gangsterach
Serial 4 Blocks, wielokrotnie nagradzana saga o berlińskich ...
Zobacz prekursorki film Olivera Laxe'a. Siła ognia w najlepszych kinach!
Oliver Laxe to wyjątkowy reżyser: w swojej twórczości po ...
NESPRESSO TALENTS. Znamy shortlistę polskiej edycji konkursu
Jury pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu filmowego ...
Nowe Horyzonty tournée
20. Festiwal Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w ...