Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.09.2019 A A A
„Boże Ciało” polskim kandydatem do Oscara!
INFORMACJA PRASOWA
Kadr z filmu / Materiał prasowy

Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Ewy Puszczyńskiej jednogłośnie wybrała film „Boże Ciało” na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”.


Wyboru polskiego kandydata na Oscara dokonała Komisja Oscarowa w składzie: Ewa Puszczyńska – przewodnicząca, Radosław Śmigulski, Łukasz Żal, Mariusz Łukomski, Jan A.P. Kaczmarek, Anna Zamecka oraz Małgorzata Szczepkowska-Kalemba, podczas posiedzenia komisji, które odbyło się 13 września. Komisja oscarowa została powołana przez Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosława Śmigulskiego i zaakceptowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

Uzasadnienie wyboru

„«Boże Ciało» to uniwersalna, poruszająca i prowokująca historia o przemianie duchowej człowieka, nowe spojrzenie na wiarę w Boga. To dojrzały, mądry film młodego twórcy. Porywająca gra Bartosza Bieleni i wiarygodny sposób opowiadania Jana Komasy przekonują o tym, że Bóg może się objawiać w nieoczywisty sposób. Reakcje widzów i krytyki w Wenecji i Toronto oraz zainteresowanie dystrybutorów z wielu krajów pozwalają wierzyć w międzynarodowy sukces filmu.” - napisano w uzasadnieniu wyboru kandydata przez Komisję Oscarową.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nieświadomi - nowy czeski serial szpiegowski HBO Europe
Nieświadomi to najnowszy czeski serial produkcji HBO Europe. ...
Irlandczyk Martina Scorsese otworzy 10. American Film Festival
Wielki powrót jednego z najwybitniejszych twórców w historii ...
Cztery kraje, sześć niezwykłych historii, czyli Asian Cinerama 2019
Po raz kolejny we współpracy z Akademią Azjatyckich Nagród ...
Wielkie powroty - Nawapol Thamrongrattanarit i Midi Z w tegorocznej sekcji Mistrzowie!
Do pięciosmakowej sekcji Mistrzowie zawitają doskonale znane ...