Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.10.2019 A A A
Wielkie powroty - Nawapol Thamrongrattanarit i Midi Z w tegorocznej sekcji Mistrzowie!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał promocyjny

Do pięciosmakowej sekcji Mistrzowie zawitają doskonale znane widzom nazwiska. Dwukrotny laureat konkursu Nowe Kino Azji, Nawapol Thamrongrattanarit, oraz gość 7. edycji festiwalu, Midi Z, zaprezentują swoje najnowsze filmy właśnie w naszej mistrzowskiej sekcji.


Nawapol Thamrongrattanarit


Nawapol Thamrongrattanarit zadebiutował na Pięciu Smakach w wielkim stylu. Podczas 7. edycji festiwalu jego pierwszy pełnometrażowy film "36" otrzymał nagrodę People's Jury. Trzy lata później Thamrongrattanarit pojawił się na festiwalu osobiście, wraz ze swoim kolejnym filmem "Atak serca". Swój ostateczny triumf potwierdził jednak w 2018 roku, gdy po raz drugi zwyciężył w konkursie Nowe Kino Azji, tym razem swoim niezwykle oryginalnym filmowym esejem "Umrzesz jutro".

 

W tym roku Thamrongrattanarit stał się częścią zaszczytnej sekcji Mistrzowie, gdzie zobaczymy jego najnowszy film - dokument "BNK48: Dziewczyny nie płaczą" ("BNK48: Girls Don't Cry").

 

BNK48: Dziewczyny nie płaczą / BNK48: Girl's Don't Cry

reż. Nawapol Thamrongrattanarit, Tajlandia 2018, 108'

 

AKB48 to absolutny fenomen wśród japońskich girlsbandów. Od momentu powstania, czyli 2005 roku, zdążył zdobyć setki tysięcy fanów na całym świecie, a przy okazji zainspirować kilka innych azjatyckich krajów, to stworzenia własnych "wersji". W ten sposób zaistniały takie zespoły jak indonezyjski JKT48, czy chiński SNH48, a także tajlandzki BNK48, do którego należą bohaterki filmu "BNK48: Dziewczyny nie płaczą" - 26 dziewcząt, które postanowiły poświęcić wszystko, aby stać się gwiazdami.

 

Thamrongrattanarit z niezwykłą czułością przygląda się fenomenowi tajlandzkiej popkultury oraz relacjom między zdolnymi, ambitnymi artystkami u progu kariery, jednocześnie obnażając, niekiedy okrutne, realia azjatyckiej sceny rozrywkowej.

 

Midi ZMidi Z to absolutny rekordzista Pięciu Smaków! Od czasu festiwalowego debiutu w 2012 roku wraz z filmem "Powrót do Birmy", widownia festiwalu mogła zobaczyć wszystkie filmy tego niezwykle płodnego birmańskiego twórcy. Co więcej, w 2013 roku Midi Z osobiście pojawił się w Warszawie, aby zaprezentować "Biednych ludzi". W tym roku zobaczymy jego najnowszy, szeroko komentowany film "Nina Wu".

 

Nina Wu / Zhuó Rén Mì Mì

reż. Midi Z, Tajwan, Malezja, Birma 2019, 103'

 

Nina marnuje aktorski talent grając trzecioplanowe role w mało prestiżowych projektach. Na horyzoncie pojawia się jednak duża szansa: główna rola w szpiegowskim thrillerze rozgrywającym się w latach 60. Media wieszczą filmowi spektakularny sukces, ale atmosfera na planie i za kulisami produkcji jest bardziej gęsta niż w samej fabule. Presja psychiczna i nieetyczne zagrania skrywane pod przykrywką artystycznej wizji prowadzą bohaterkę w bardzo niebezpieczne rejony.

 

Elektryzujący wizualnie psychologiczny dramat spod ręki jednego z najbardziej uznanych twórców autorskiego azjatyckiego kina. Zaskakujący oniryczną formą i uderzający przekazem zyskał uznanie na festiwalu w Cannes, gdzie miał światową premierę.

 

13. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 13-20 listopada. Pełen program festiwalu zostanie ogłoszony 24 października o godz. 18:00.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowe Horyzonty wspierają polskich filmowców. Prestiżowe Polish Days już pod koniec lipca
Z powodu pandemii nadchodząca edycja festiwalu Nowe Horyzonty ...
4 Blocks – nagradzana saga o berlińskich gangsterach
Serial 4 Blocks, wielokrotnie nagradzana saga o berlińskich ...
Zobacz prekursorki film Olivera Laxe'a. Siła ognia w najlepszych kinach!
Oliver Laxe to wyjątkowy reżyser: w swojej twórczości po ...
NESPRESSO TALENTS. Znamy shortlistę polskiej edycji konkursu
Jury pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu filmowego ...