Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.10.2019 A A A
Dziś premiera Radio Commander, polskiej gry strategicznej o wojnie w Wietnamie
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Radio Commander to realistyczna strategia, w której gracz bezpośrednio dowodzi swoimi jednostkami na polu bitwy w innowacyjny sposób. Jednocześnie musi dokonywać trudnych wyborów i stawiać czoła ich konsekwencjom. Dziś na platformie Steam ukazał się Radio Commander, produkcja stworzona przez studio Serious Sim. Gracz wciela się w niej w rolę amerykańskiego dowódcy. Na jego barkach ciąży brzemię koordynowania operacji wojskowych rozgrywających się w trakcie konfliktu wietnamskiego w latach 1965-1968.


Nie jest to jednak kolejny RTS, w którym gracz unosi się nad polem bitwy niczym bezosobowy duch. W Radio Commander raporty z pola walki docierają za pomocą dramatycznych komunikatów radiowych nadawanych przez jednostki biorące udział w walce. A jedynym narzędziem jest mapa teatru działań. Można na niej umieszczać notatki i znaczniki, pomagające śledzić ruchy wojsk...

 

Ale czy jesteś dość sprytny, szybki i opanowany, by kontrolować bitwę i ocalić swych ludzi?

 

Więcej o Radio CommanderMisje poprzedzone są wprowadzeniem filmowym, a w trakcie realizacji zadań można lepiej poznać członków oddziału. Gracz często musi podejmować trudne decyzje, które mają wpływ na przyszłość. Oddziały to nie są tylko pionki na mapie. Ich członkowie to skomplikowane, wielowarstwowe istoty ludzkie, a jednocześnie źródło setek oryginalnych dialogów i scenariuszy do odkrycia. I będzie trzeba więcej niż jednego podejścia, aby odkryć je wszystkie.

 

Śledzenie opowieści jest ważne, ale nie należy zapominać, że gracz nadal ma pracę do wykonania. Dowodzi z namiotu używając tylko radia i mapy. Słucha raportów i wydaje polecenia. Zupełnie tak, jak dowódcy robili kilkadziesiąt lat temu.

 

Gracz przejmuje pod swoje dowództwo piechotę, kawalerię powietrzną, artylerię polową i wsparcie lotnicze. Sam musi polegać na raportach, ale w tle trwa ukryta, głęboka i złożona symulacja, w której każda jednostka jest opisywana przez zestaw statystyk i ma dostęp do różnych opcji, takich jak oskrzydlenie czy przewaga terenowa. A wszystko to ma znaczenie na polu walki.

Kluczowe cechy Radio Commander:

★ 9 misji kampanii, z których każda oferuje różne drogi do celu

★ 15 jednostek, w tym: piechota, śmigłowce, okręty artyleryjskie, artyleria polowa, zwiad powietrzny, transportery opancerzone M113 i samoloty F-4. Każda jednostka jest opisana zestawem statystyk

★ Pełny angielski dubbing

★ Ponad 200 bloków dialogowych wykorzystywanych do konstruowania komunikatów radiowych

★ Ponad 600 dialogów pomiędzy jednostkami a dowódcą

★ Rozpoznawanie głosu

★ 3 poziomy trudności - Tryb Opowieści (Łatwy), Tryb Dowódcy, Tryb Weterana (Trudny). Gracz może zmieniać różne opcje, by dostosować zabawę pod siebie

★ Tryb Powtórek - po zakończeniu misji gracz może zobaczyć przebieg zmagań z jednostkami widocznymi na ekranie

★ Edytor Misji i Tryb Swobodny - gracze mogą tworzyć własne scenariusze, dzielić się nimi i testować to, co stworzą.

 

Radio Commander zostało wydane na PC 10 października przez Games Operators.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...