Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.10.2019 A A A
Cztery kraje, sześć niezwykłych historii, czyli Asian Cinerama 2019
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Po raz kolejny we współpracy z Akademią Azjatyckich Nagród Filmowych przygotowaliśmy dla widzów Pięciu Smaków specjalnie wyselekcjonowaną listę filmów, które najlepiej obrazują najnowsze osiągnięcia azjatyckiego przemysłu filmowego.


Akademia Azjatyckich Nagród Filmowych (Asian Film Awards Academy) to organizacja aktywnie wspierająca rozwój regionalnych rynków filmowych w Azji. Przyznawane przez nią nagrody mają stanowić alternatywę dla najważniejszych światowych nagród filmowych i przyczyniać się do popularyzacji wysokiej jakości kina komercyjnego z krajów Azji. AFA Academy została powołana przez trzy najważniejsze w Azji festiwale filmowe - w Hongkongu, Busan i Tokio, stając się z czasem coraz bardziej rozpoznawalną i wpływową marką. Organizacja i wygląd wydarzenia nabrały ustalonej struktury i charakteru. W przyszłości ceremonia jak i działania Akademii Azjatyckich Nagród Filmowych będą miały duży udział w kształtowaniu przemysłu filmowego kontynentu.

 

Po raz trzeci Akademia współpracuje z Pięcioma Smakami, wnosząc do festiwalowego programu najciekawsze tytuły spośród nominowanych do tegorocznych Azjatyckich Nagród Filmowych. Tegoroczna sekcja stanowi unikalne połączenie doskonałych filmów gatunkowych i komercyjnych produkcji o wyjątkowych walorach artystycznych.

 

Poza fantastycznymi filmami, dzięki Akademii w Warszawie pojawią się również wspaniali goście. Pierwszy z nich to oczywiście Fruit Chan. Wszystkim zainteresowanym bliższym poznaniem tego legendarnego hongkońskiego twórcy polecamy naszą retrospektywę i udział w masterclassie. Szczegółowe informacje wraz z formularzem rejestracji pojawią się już wkrótce!

 

Z Hongkongu przyleci do nas również Crisel Consunji - aktorka, piosenkarka i edukatorka filipińskiego pochodzenia, którą widzowie Pięciu Smaków będą mogli podziwiać w  niezależnej produkcji "Pozostać człowiekiem", gdzie wystąpiła obok legendy legendy kinematografii Hongkongu Anthony'ego Wonga. Crisel przeniosła się do Hong Kongu w wieku 23 lat, aby pracować w Hong Kongu Disneyland, gdzie występowała przez trzy lata jako główna wokalistka. W swojej niezwykle poruszającej debiutanckiej roli w "Pozostać człowiekiem" wcieliła się w postać filipińskiej emigrantki, pracującej w Hongkongu jako pomoc domowa. Ta niezwykła rola przyniosła jej nominację dla najlepszej aktorki podczas 38. Hongkońskiego Festiwalu Filmowego.

 

13. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 13-20 listopada. Pełen program festiwalu zostanie ogłoszony 24 października.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Seks, władza i skandal, który wstrząsnął Polską
„Pętla", najnowszy film Patryka Vegi - autora największych ...
Kraina Lovecrafta – nowy serial HBO na podstawie powieści Matta Ruffa
Kraina Lovecrafta to nowy serial HBO, oparty na powieści Matta ...
„Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara 2021!
Komisja Oscarowa powołana przez dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego ...
Nagrodzony w Cannes najnowszy film Alberta Serry od dziś w kinach
Albert Serra to twórca, który bezustannie prowokuje widzów, ...