Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.10.2019 A A A
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
red.
Pojedynek stand up'erów.

Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny pojedynek stand up'erów zainaugurowały 10. edycję wielkiego święta komedii na warszawskim Ursynowie.


To jedna z niewielu ogólnopolskich imprez, która nie zamyka poczucia humoru w gatunkowych szufladkach. Przez 4 dni śmiech jest tu odmieniany przez wszelkie twórcze przypadki. Na scenie występują nie tylko kabareciarze i stand up'erzy, ale również grupy impro i formacje teatralne. W programie można ponadto znaleźć projekcje filmowe. Wszystko zaś w formule, w której znalazło się miejsce i na emocje konkursowe i występy kabaretowych gwiazd.

 

Festiwal Komedii Stolica w zeszłym roku powrócił po 10-letnie nieobecności na warszawski Ursynów. Jego tegoroczną edycję zainaugurował iście wystrzałowa, pełna czarnego humoru inscenizacja Kompanii Teatralnej Mamro. W drugim dniu publiczność kibicowała zmaganiom stand up'erów, wyróżniając statuetką Syrenki Damiana Kubika.

 

Weekendowy program wypełnią przegląd kabaretów (pod wodzą Jarosława Marka Sobańskiego), projekcja fabuły "Lord of the Stars" w reż. Jarosława Cyby, wreszcie finałowa, niedzielna gala z udziałem Fifa Rafa, Dno oraz Paranienormalni. Wszystkie wydarzenia odbywają się na scenie Dzielnicowego Domu Kultury Ursynów (Kajakowa 12A). Więcej informacji tutaj.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kwiatkowski i Bank zdobywa STOLICĘ
W Warszawie zakończył się trzeci Festiwal Komedii STOLICA, ...
Co za program? Szykuje się dużo śmiechu na sali!
Już nie cały miesiąc pozostał do rozpoczęcia trzeciej edycji ...
WIRTUALNA FAMA 2020
Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z ...
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...