Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.10.2019 A A A
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
red.
Pojedynek stand up'erów.

Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny pojedynek stand up'erów zainaugurowały 10. edycję wielkiego święta komedii na warszawskim Ursynowie.


To jedna z niewielu ogólnopolskich imprez, która nie zamyka poczucia humoru w gatunkowych szufladkach. Przez 4 dni śmiech jest tu odmieniany przez wszelkie twórcze przypadki. Na scenie występują nie tylko kabareciarze i stand up'erzy, ale również grupy impro i formacje teatralne. W programie można ponadto znaleźć projekcje filmowe. Wszystko zaś w formule, w której znalazło się miejsce i na emocje konkursowe i występy kabaretowych gwiazd.

 

Festiwal Komedii Stolica w zeszłym roku powrócił po 10-letnie nieobecności na warszawski Ursynów. Jego tegoroczną edycję zainaugurował iście wystrzałowa, pełna czarnego humoru inscenizacja Kompanii Teatralnej Mamro. W drugim dniu publiczność kibicowała zmaganiom stand up'erów, wyróżniając statuetką Syrenki Damiana Kubika.

 

Weekendowy program wypełnią przegląd kabaretów (pod wodzą Jarosława Marka Sobańskiego), projekcja fabuły "Lord of the Stars" w reż. Jarosława Cyby, wreszcie finałowa, niedzielna gala z udziałem Fifa Rafa, Dno oraz Paranienormalni. Wszystkie wydarzenia odbywają się na scenie Dzielnicowego Domu Kultury Ursynów (Kajakowa 12A). Więcej informacji tutaj.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bezpłatne warsztaty i wizyty w najlepszych wrocławskich centrach kultury!
Zmiana społeczna przez kulturę - dostępną dla każdego i ...
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Znamy zespoły części konkursowej Rock May Festiwalu
Zakończył się pierwszy etap naszego konkursu „ZaROCKuj na ...