Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.11.2019 A A A
Zobacz najmniejszą na świecie „Grę o tron”
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Takiej „Gry o tron” jeszcze nie widzieliście. Zamiast potężnych smoków – mikrogady,  w miejscu Żelaznego Tronu – mikronowe siedzisko. Tak wygląda najmniejsza na świecie „Gra o tron”. Najmniejsza nie ze względu na liczbę eksponatów, a  ich rozmiar. Tu w skali mikro. Oto 5 powodów, dla których koniecznie musicie wejść do świata „Gry o tron”.


1. NAJMNIEJSZA NA ŚWIECIE

Najmniejszą na świecie „Grę o tron” można oglądać we Wrocławiu. Wystawa to 30 eksponatów ze słynnej sagi Pieśń lodu i ognia wyrzeźbionych w rysikach ołówków. Wystawa uznawana jest za najmniejszą na świecie z powodu swoich rozmiarów. Poszczególne figurki mają zaledwie kilka milimetrów, a szczegóły osiągają zawrotną wielkość kilku mikronów. Artystą, który zamienił „Grę o tron” w cuda z ołówka, jest Rosjanin Salavat Fidai.


2. PIERWSZY RAZ W POLSCE

Miniaturowa „Gra o tron” po raz pierwszy gości w Polsce. Od 2 do 17 listopada w Magnolia Park można pod lupami podziwiać grafitowe mikrofigury. To jedna z niewielu takich okazji nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wcześniej Salavat Fidai pokazywał swoje dzieła m.in. w Tajlandii, Malezji, Singapurze oraz Rumunii.


3. DWA ŻELAZNE TRONY W JEDNYM MIEJSCU

Na jednym Żelaznym Tronie siadacie, a drugi obserwujecie… pod lupą. „Wejdź do świata Gry o tron” to jedyne miejsce, w którym możecie zobaczyć dwa trony jednocześnie – ten rzeczywistych rozmiarów i ten najmniejszy na świecie. Nad tym drugim Salavat Fidai pracował trzy tygodnie, rzeźbiąc go w rysiku ołówka o średnicy 2 mm.


4. WIELODNIOWA WALKA Z GRAFITEM

Pomimo, że mają tylko kilka milimetrów to wymagają wielogodzinnej, a nawet wielodniowej wytężonej pracy. Na wystawie „Wejdź do świata Gry o tron” warto przyjrzeć się dokładnie Żelaznemu Tronowi i latającemu smokowi, bo to właśnie nad nimi Salavat Fidai spędził najwięcej czasu, dopieszczając każdy szczegół. Jak przyznaje sam artysta, praca przy eksponatach była bardzo żmudna, bo figurki były rzeźbione nożykiem pod mikroskopem przez kilkanaście godzin dziennie. Wymagało to niezwykłej precyzji, bo grafit jest niesamowicie delikatnym materiałem, który lubi się łamać.


5. BOHATEROWIE JAK ŻYWI

30 mikrorzeźb i niezwykła uczta dla fanów sagi. Wchodząc do świata „Gry o tron” spotkamy bohaterów w mikroskali, których na co dzień oglądaliśmy w znanym serialu. Na wystawie nie mogło oczywiście zabraknąć kluczowych postaci tj. Jona Snowa, Tyriona Lannistera czy Nocnego Króla. Obojętnie nie da się przejść obok symboli wielkich rodów Westeros czy oczywiście Miecza Długi Pazur i Żelaznego Tronu.


Wystawa „Wejdź do świata Gry o tron”

Magnolia Park, plac eventowy od strony ul. Legnickiej

Wrocław, ul. Legnicka 58

Wstęp wolny

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Otwarcie wystawy Gdańsk 2020
Otwarcie wystawy online Gdańsk 2020, która prezentuje 50 prac ...
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...