Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.08.2012 A A A
Sztuka uliczna zagości w Zielonej Górze
REDAKCJA
Materiał organizatora. Fot. Paweł Stawarz

W dniach 28-29 sierpnia Zielona Góra stanie się, za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej „BuskerBus”, stolicą sztuki ulicznej. Impreza ta, to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w niej udział od 1997 roku.


„BuskerBus” można określić „festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Jest także całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna ani policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt i rozmowa z artystami.

 

Na zielonogórskim deptaku wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Swój udział zapowiedzieli już artyści uliczni z takich krajów, jak: Argentyna, Australia, Austria, Boliwia, Chiny, Dania, Francja, Holandia, Hiszpania, Izrael, Japonia, Meksyk, Niemcy, Szwajcaria, Ukraina, USA, Urugwaj, Wielka Brytania czy Włochy, oraz oczywiście z Polski.

 

Program „BuskerBus” Zielona Góra 2012

  • 12.00 - 14.00 - prezentacje artystyczne dla dzieci (scena przy pomniku Bachusa)
  • 14.00 - 20.00 - prezentacje artystyczne (cztery przystanki przy: Lubuskim Teatrze, Hotelu Śródmiejskim oraz dwa przy Ratuszu ponadto prezentacje na deptaku w wybranych przez wykonawców miejscach)
  • 20.00 - 22.00 - prezentacje artystyczne (scena przy pomniku Bachusa)
  • 22.00 - prezentacje artystyczne i spotkania z wykonawcami w klubie festiwalowym (Klub Piekarnia Cichej Kobiety)

 

Organizatorem imprezy jest Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...