Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.08.2012 A A A
Sztuka uliczna zagości w Zielonej Górze
REDAKCJA
Materiał organizatora. Fot. Paweł Stawarz

W dniach 28-29 sierpnia Zielona Góra stanie się, za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej „BuskerBus”, stolicą sztuki ulicznej. Impreza ta, to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w niej udział od 1997 roku.


„BuskerBus” można określić „festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Jest także całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna ani policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt i rozmowa z artystami.

 

Na zielonogórskim deptaku wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Swój udział zapowiedzieli już artyści uliczni z takich krajów, jak: Argentyna, Australia, Austria, Boliwia, Chiny, Dania, Francja, Holandia, Hiszpania, Izrael, Japonia, Meksyk, Niemcy, Szwajcaria, Ukraina, USA, Urugwaj, Wielka Brytania czy Włochy, oraz oczywiście z Polski.

 

Program „BuskerBus” Zielona Góra 2012

  • 12.00 - 14.00 - prezentacje artystyczne dla dzieci (scena przy pomniku Bachusa)
  • 14.00 - 20.00 - prezentacje artystyczne (cztery przystanki przy: Lubuskim Teatrze, Hotelu Śródmiejskim oraz dwa przy Ratuszu ponadto prezentacje na deptaku w wybranych przez wykonawców miejscach)
  • 20.00 - 22.00 - prezentacje artystyczne (scena przy pomniku Bachusa)
  • 22.00 - prezentacje artystyczne i spotkania z wykonawcami w klubie festiwalowym (Klub Piekarnia Cichej Kobiety)

 

Organizatorem imprezy jest Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...