Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.08.2012 A A A
Salvador Dali na Zamku we Wrocławiu

Tylko do 16 września będzie można oglądać wystawę grafik Salvadora Dalego w Centrum Kultury "ZAMEK" we Wrocławiu. Wystawa składa się z 60 prac artysty, które pochodzą ze zbiorów Dariusza Matyjasa.


Oryginalne litografie, akwaforty, staloryty i drzeworyty w części sygnowane własnoręcznie przez artystę, pozostałe tłoczone w limitowanych edycjach z autorskich matryc Dalego.
Kolekcja zawiera mi.in. ilustracje do Boskiej Komedii Dantego, Nowego i Starego Testamentu oraz historii Don Kichota.

 

Ekspozycja prezentowana we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek" cieszy się dużym zainteresowaniem - do tej pory obejrzało ją blisko 1200 osób. Wstęp na wystawę kosztuje 5 zł - bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci) oraz 8 zł - bilet normalny.

 

Salvador Dali to jeden z bardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku. Postrzegany bywał jako skrajny ekscentryk, który wymyślił własną metodę "paranoiczno-krytyczną". Oprócz tworzenia grafik, portretów czy obrazów Dali czynnie współtworzył filmy. jego przygoda z kinem zaczęła się w 1928 od współpracy z Luisem Bunuelem nad filmem Pies andaluzyjski. Później współpracował z tym reżyserem jeszcze przy innych jego produkcjach. Na swoim koncie ma również filmy współtworzone wraz z Alfredem Hitchcockiem. Zajmował się także projektowaniem biżuterii oraz odzieży dla Coco Chanel.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
AVALON EXTREME inspiruje do pokonywania swoich barier
Plac Europejski w Warszawie już 14 sierpnia zmieni się w wystawę ...
Dzieła Mariana Mokwy kupione przez Muzeum Narodowe w Gdańsku dzięki Portowi Lotniczemu Gdańsk
Muzeum Narodowe w Gdańsku zakupiło unikatowy zbiór siedmiu ...
Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian kuratorami 11. edycji festiwalu NARRACJE
Znamy duet kuratorski, który przygotuje program 11. edycji festiwalu ...
Cracow Fashion Week 2019: Moda w stylu eco
9 marca pod Wawelem rusza wielkie modowe święto. Z rywalizacją ...