Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.12.2019 A A A
8HQ - niezwykły koncert w Teatrze Druga Strefa
INFORMACJA PRASOWA

Eight Hands Quartet jest innowacyjnym, międzynarodowym zespołem, składającym się z czterech młodych pianistów, których połączyła pasja i miłość do jednego instrumentu. Spotkali się w celu wymiany swoich doświadczeń, dzielenia się radością ze wspólnego muzykowania oraz by tworzyć i wykonywać piękną muzykę fortepianową.Najpiękniejsze utwory muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej w niecodziennych aranżacjach na cztery fortepiany, które nabierają zupełnie nowego wymiaru, budzą ciekawość i dostarczają sporej dawki muzycznych doznań. Zespół zadebiutował z programem klasycznym w Filharmonii Narodowej w Warszawie w maju 2019 r.


Pomysłodawcą zespołu Eight Hands Quartet jest jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich - solista, kameralista, improwizator oraz współautor i wykonawca projektu Filharmonia Dowcipu - Waldemar Malicki.

 

Zespól tworzą profesjonalni pianiści i kompozytorzy, laureaci wielu międzynarodowych konkursów, ludzie całkowicie oddani muzyce i swojej pasji:

 

Vlasta Traczyk – kompozytorka, pianistka i aranżerka rosyjsko- ukraińskiego pochodzenia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureatka III nagrody w międzynarodowym konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest w 2017 r.


Eugenia Kwon-Kominek - pianistka pochodzenia koreańskiego, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz szkoły Ecole Normale de Musique w Paryżu, laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów oraz twórczyni wielu projektów artystycznych.


Aruto Matsumoto - kompozytor, pianista, aranżer pochodzenia japońskiego. Tworzy muzykę do gier komputerowych (miedzy innymi do Tajwanskiej gry Devotion) a także aranżacje orkiestrowe do Game Music Festival we Wrocławiu.


Adam Leczycki – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

13 grudnia 2019 | 20.00
Bilety online 45,00 zł | Bilety w kasie teatru 50,00 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...
Green ZOO Festival 2020 #zostań w domu / #stay at home
Jubileuszowa 10 edycja Green ZOO w wiadomych okolicznościach ...
Nowy album „Dirty sun” Roberta Cichego
Za nami premiera drugiego autorskiego albumu Roberta Cichego ...
Ogłoszenie nominacji do XIV edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury
W siedzibie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, ...