Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.01.2020 A A A
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy Łódź Kaliska. Z tej okazji zapraszamy na huczne obchody jubileuszu w 6x7 Leica Gallery Warszawa. Program był przygotowany długo i uważnie. Nie jest w końcu łatwo zmieścić 40 lat, czyli 14610 dni, w dwudziestu czterech godzinach.


Menu wygląda następująco:

I
Aperittifem do sobotniej uczty, będzie oprowadzanie po wystawie "`Heroizm niewiści w sztuce niezwykłej artystki, znanej dotychczas jako Jan Kochanowski", które poprowadzą: Andrzej Świetlik - jeden z filarów Łodzi Kaliskiej, oraz Rafał Łochowski - kurator wystawy i jeden z filarów naszej Galerii. Zapraszamy w piątek 10 stycznia o godzinie 18:30 do Galerii na II piętrze.

II
W sobotę, 11 stycznia, zapraszamy na III piętro Mysiej. Przystawkę podamy o 13:30. Będzie nią wykład kolejnego filara - prof. Marka Janiaka. Szanowny członek Grupy postanowił podjąć wyzwanie i postara się ustanowić rekord Świata, mieszcząc 40 lat historii Łodzi Kaliskiej w 40 minutach! Pana profesora będzie dopingował Andrzej Świetlik.

III
Pierwsze danie główne (celujemy z nim w 15:00) to „Historia Łodzi Kaliskiej opowiedziana przez Muzy". Działalność Grupy jest nierozerwalnie związana z kobietami, które wraz z nią tworzyły Sztukę. W filmie Anki Leśniak wypowiada się osiem Muz. Trzy z nich udało nam się namówić do zejścia z Parnasu, mamy nadzieję, że uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą, jak pracuje się ze słynną łódzką grupą.

IV
Na drugie danie (około 17:00) proponujemy coś cięższego, czyli wykład megaprawnika, dra Marcina Górskiego, o ochronie wizerunku i innych aspektach prawnych działalności artystycznej. Ale hola, hola! Radzimy zostać, bo jak przystało na krwistego steka (lub potężną porcje seitanu w wersji wegańskiej), będzie nie tylko sycący ale też pyszny. Mecenas Marcin Górski poda kompletnie zbilansowaną wiedzę, łącząc w jedno danie Łódź Kaliską, Muzy i ich wspólne działania.

V
Co w takim razie na deser? Od 18:30 proponujemy ponad godzinną porcję filmów. Szereg trudno dostępnych materiałów archiwalnych z działalności Grupy zostanie zaprezentowany warszawskiej publiczności na sam koniec uczty. Wybóru filmów dokona oczywiście Łódź Kaliska.

 

Zapiszcie sobie daty 10 i 11 stycznia w waszych kalendarzach i przybywajcie tłumnie na tę wyjątkową ucztę! Duchowej strawy wystarczy dla wszystkich!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bezcenny obraz polskiego surrealisty na wystawie
W ostatnich dwóch latach aukcyjny obrót pracami Marka Włodarskiego ...
Emilia Orzechowska i Bogna Świątkowska kuratorkami 13. edycji festiwalu NARRACJE
13. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się w listopadzie 2022 ...
Mur, który znika. Interaktywna instalacja w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie
„Znikający mur" to interaktywna instalacja, która w sierpniu ...