Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.02.2020 A A A
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
INFORMACJA PRASOWA

Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni - sceny komedii i impro oraz pierwsza sceniczna adaptacja bajek Oscara Wilde'a. Przed nami lutowa odsłona Karnawału Teatralnego w Centrum Kultury w Lublinie.


Spektakl Sceny InVitro „Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego jest głosem ojców - tych samotnie wychowujących swoje dzieci oraz tych, którzy swoich dzieci zostali pozbawieni. Wygłaszając zbiór monologów: zabawnych, ale zarazem tragicznych historii opowiedzianych dowcipnie i z dystansem, próbują zrozumieć swoją sytuację i ułożyć sobie życie pomiędzy dzieckiem, a jego matką.

 

W lutym zainaugurujemy też Komedialnię, czyli scenę komedii i impro w Centrum Kultury. W każdy piątkowy wieczór zobaczymy innego wykonawcę, prezentując przekrój gatunków komediowych. Jako pierwsza zaprezentuje się grupa Poławiacze Pereł Improv Teatr. Ich spektakle są każdorazowo eksperymentem, wyzwaniem i wielką niewiadomą. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione.

 

„Bajki Wilde - o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i niesamowitych Rakietach” to szkatułkowa kompilacja wybranych bajek Oscara Wilde'a w reżyserii Daniela Adamczyka. Utwory te nie są tak znane, jak inne dzieła irlandzkiego pisarza, a jednak wywierają duże wrażenie na każdym, kto się z nimi zetknie. Napisane oryginalnym językiem bajki to opowieści o uniwersalnych wartościach jak przyjaźń, miłość i poświęcenie, a także o ludzkiej niesprawiedliwości i chciwości. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 8. roku życia, jednak starsi widzowie odnajdą w nim aktualność poruszanych tematów.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...