Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.02.2020 A A A
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
INFORMACJA PRASOWA

Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni - sceny komedii i impro oraz pierwsza sceniczna adaptacja bajek Oscara Wilde'a. Przed nami lutowa odsłona Karnawału Teatralnego w Centrum Kultury w Lublinie.


Spektakl Sceny InVitro „Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego jest głosem ojców - tych samotnie wychowujących swoje dzieci oraz tych, którzy swoich dzieci zostali pozbawieni. Wygłaszając zbiór monologów: zabawnych, ale zarazem tragicznych historii opowiedzianych dowcipnie i z dystansem, próbują zrozumieć swoją sytuację i ułożyć sobie życie pomiędzy dzieckiem, a jego matką.

 

W lutym zainaugurujemy też Komedialnię, czyli scenę komedii i impro w Centrum Kultury. W każdy piątkowy wieczór zobaczymy innego wykonawcę, prezentując przekrój gatunków komediowych. Jako pierwsza zaprezentuje się grupa Poławiacze Pereł Improv Teatr. Ich spektakle są każdorazowo eksperymentem, wyzwaniem i wielką niewiadomą. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione.

 

„Bajki Wilde - o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i niesamowitych Rakietach” to szkatułkowa kompilacja wybranych bajek Oscara Wilde'a w reżyserii Daniela Adamczyka. Utwory te nie są tak znane, jak inne dzieła irlandzkiego pisarza, a jednak wywierają duże wrażenie na każdym, kto się z nimi zetknie. Napisane oryginalnym językiem bajki to opowieści o uniwersalnych wartościach jak przyjaźń, miłość i poświęcenie, a także o ludzkiej niesprawiedliwości i chciwości. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 8. roku życia, jednak starsi widzowie odnajdą w nim aktualność poruszanych tematów.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...
Wystartował nowy sezon w Klubie Komediowym
W zeszłym tygodniu oficjalnie rozpoczął się nowy sezon w ...