Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.03.2020 A A A
Poeto, poetko - pokaż swoją twórczość. Slam poetycki w ramach Festiwalu Europejski Poeta Wolności
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Zbliża się 21 marca – Międzynarodowy Dzień Poezji oraz Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności. Pierwszym zwiastunem wydarzeń jest slam poetycki, który odbędzie się 13 marca o godz. 19.00 w klubie LOFT. W pojedynku na słowa może wziąć udział każdy! Wydarzenie poprowadzi Wojciech Boros. Pula nagród: 500 zł.


- Slam to turniej poetycki, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Pojedynki na słowa ocenia publiczność i to ona decyduje, kto pozostaje w grze. Ostatecznie w finale spotykają się dwie osoby i jedna z nich bierze wszystko – mówi Wojciech Boros.

 

Otóż, nie wszystko! Nasz slam charakteryzuje się tym, że zarówno ten kto wygrał, jak i ten, kto w finale przegrał, otrzymują nagrody. Ich pula w tym roku wynosi 500zł. Oprócz nagród finansowych finaliści otrzymają zestawy tomów poetyckich z różnych stron Europy nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności, ufundowane przez Instytut Kultury Miejskiej.

 

Co zrobić by wziąć udział w slamie? Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej pięć wierszy – nienagradzanych oraz niepublikowanych w drukach zwartych (książki, czasopisma) i być gotowym na ich zaprezentowanie ze sceny. - Każdy z poetów/ek ma trzy minuty w rundzie na zaprezentowanie swojego tekstu. Ewentualnie tekstów – o ile ma ich całą masę, bo to fraszki albo inne epitafia, ale pamiętajmy – trzy minuty. Nie więcej – dodaje Wojciech Boros.

 

Slam poetycki | Festiwal Europejski Poeta Wolności 2020

13 marca 2020 (piątek); godz. 19.00

Pub LOFT, ul. Młyńska 15

Wstęp wolny

 

Wojciech Boros – ur. 10.04.1973 r. w Gdańsku, poeta. Zdobywca „Czerwonej Róży" (1996). Stypendysta: Marszałka Województwa Pomorskiego (kilkakrotnie), Prezydenta M. Gdańska (2008) oraz Baltic Centre for Writers and Translators (Szwecja, 2012). Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2013, 2018). W 2013-2014 r. wziął udział w austriacko-polskim projekcie artystycznym Josefa Trattnera „SOFA. Polnische sofafahrten/Z sofą po Polsce". Jego wiersze były tłumaczone na język niemiecki, czeski, angielski, białoruski i ukraiński. Wydał tomy: „Nierealit górski" (1997), „Jasne i Pełne" (2003), „Złe zamiary" (2008), „Pies i Pan" (2014) oraz audiobook „Pusta noc" (2012 – w opracowaniu muzycznym Marcina „Emitera" Dymitera). Redaktor działu poezji w kwartalniku „Bliza" (od 2009 r.), stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego „Autograf". Organizuje wieczory poetyckie, konkursy jednego wiersza, slamy poetyckie, etc.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
WIRTUALNA FAMA 2020
Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z ...
Nominacje do Nagrody Gombrowicza
Spośród stu pięciu książek zgłoszonych w tym roku do Nagrody ...
Poeta uwolniony. Zmiany organizacyjne Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2020
Wraz ze zmianą warunków organizacji wydarzeń kulturalnych ...
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...