Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.03.2020 A A A
Znamy jury polskiej edycji konkursu NESPRESSO TALENTS 2020
INFORMACJA PRASOWA

Virtuous Circles to temat tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents, który po raz pierwszy ma także polską edycję z polskim Jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska, Kinga Dębska, Anna Zoll i Łukasz Maciejewski. Filmy o długości minimum dwie - maksimum trzy minuty w formacie wertykalnym można zgłaszać na platformie konkursu do 25 marca. W konkursie może wziąć udział każdy – studenci szkół filmowych i niezależni młodzi twórcy, jak również osoby pasjonujące się kinematografią. Nagroda główna to 5000 euro i wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.


W ramach polskiej edycji finał konkursu odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zostaną wręczone nagrody, w tym nagroda główna w wysokości 1500 euro.

 

Tegoroczna edycja międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents po raz pierwszy ma także polską edycję. Zgłoszony do konkursu film ma szansę zdobyć nagrodę zarówno w konkursie międzynarodowym z finałem podczas festiwalu w Cannes, jak również w polskiej edycji z finałem podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Polskie Jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska (aktorka), Kinga Dębska (reżyserka), Łukasz Maciejewski (krytyk filmowy) i Anna Zoll (laureatka trzeciej edycji Nespresso Talents) wybierze polską shortlistę, czyli 10 filmów, spośród których zostaną wybrane 3 zwycięskie filmy. W konkursie może wziąć udział każdy - zarówno osoby z doświadczeniem filmowym, jak i amatorzy.

 

Temat tegorocznej edycji Nespresso Talents brzmi: Virtuous Circles, interpretowane jako Życie to krąg, w którym dobro rodzi dobro. Świat staje się lepszy dzięki ludziom, którzy nie boją się marzyć, angażują się w ważne społecznie tematy i potrafią brać sprawy w swoje ręce. To właśnie takie historie – autentyczne (zaczerpnięte z życia) lub fikcyjne (będące wytworem wyobraźni twórcy) – próbujące uchwycić proces zmiany na lepsze, której źródło może leżeć w niepozornym geście, ruchu, zdarzeniu, mają opowiadać tegoroczne filmy.

 

Hasło tegorocznej edycji Nespresso Talents przetłumaczyłabym jako dobro powraca. Jak ktoś czyni dobro, to potem nie tylko świat jest lepszy, ale on i jego życie jest lepsze. Dlatego to hasło jest dla mnie bardzo humanistyczne i piękne – mówi Kinga Dębska. To mogą być kameralne opowieści o kimś, kto zdaniem filmowca to dobro czyni, ale też może to być historia o dobru, które się opłaca. - dodaje Łukasz Maciejewski.

 

Poprzez pracę z młodymi filmowcami Nespresso kontynuuje zobowiązanie, aby poruszać tematy ważne społecznie i dokonywać zmian na lepsze. Warto dodać, że w tym roku każdy film przesłany na konkurs doprowadzi do posadzenia przez Nespresso w partnerstwie z PUR Projet dziesięciu drzew.

 


Do konkursu Nespresso Talents filmy można zgłaszać do 25 marca na stronie https://www.nespresso.com/talents/pl/pl/contest. Filmy powinny mieć długość między dwie a trzy minuty i być w formacie wertykalnym (9:16). Finaliści międzynarodowej edycji otrzymają nagrody pieniężne: 5000 euro za pierwsze miejsce oraz 3000 euro za miejsce drugie i 2000 euro za miejsce trzecie. Ponadto laureaci zwycięskich filmów będą gośćmi Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie zostaną oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu oraz nastąpi wręczenie nagród. Natomiast laureaci edycji polskiej zostaną uhonorowani nagrodami w wysokości: 1500 euro (pierwsze miejsce), 1000 euro (drugie  miejsce) i 500 euro (trzecie miejsce), które zostaną wręczone podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Tegoroczną edycję Nespresso Talents wsparły także szkoły filmowe: Warszawska Szkoła Filmowa; Szkoła Filmowa Wajdy; Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot; Łódzka Szkoła Filmowa; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego; Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza; Gdyńska Szkoła Filmowa, AMA Film Academy, Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Tommaso, intymny dziennik filmowy Abla Ferrary, od dziś do obejrzenia legalnie w sieci
Proponujemy filmową podróż do niegdyś gwarnego Rzymu, gdzie ...
Mayans M.C. - kontynuacja nagradzanej produkcji o gangu motocyklowym
Mayans M.C. to kontynuacja nagradzanego serialu Synowie Anarchii. ...
60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się!
Dokładnie za dwa miesiące, 31 maja rozpocznie się jubileuszowy ...
Kultura w czasach epidemii, czyli #ZostańwDomuzNinateką
Film o sile fantazji umożliwiającej podróżowanie bez opuszczania ...