Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.08.2012 A A A
Endless Space od października w sprzedaży
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Screen z gry. Materiał prasowy - Techland

Wydawnictwo Techland poinformowało, że w październiku wprowadzi na rynek strategię 4X – Endless Space, która zostanie udostępniona graczom w polskiej wersji językowej, w najbogatszej opcji -  Emperor Edition, w cenie 69,90 zł.


Endless Space to znakomita strategia 4X rozgrywana w trybie turowym. Akcja gry jest osadzona w odległej przyszłości. Galaktykę zamieszkuje osiem potężnych cywilizacji. Zadaniem gracza jest objęcie kontroli nad jedną z nich i podporządkowanie pozostałych. Gracz kolejno kolonizuje planety, rozwija gospodarkę, a także opracowuje nowe technologie. W grze ogromnie ważny jest aspekt strategiczny, a także bitwy, które są rozgrywane w systemie turowym. W drodze do zwycięstwa pomogą graczowi m.in. zdolności z zakresu dyplomacji czy handlu.

 

„Endless Space dzięki staraniom Techlandu pojawi się na polskim rynku w najbogatszej wersji, czyli Emperor Edition.” – komentuje Krzysztof Kamler, Brand Manager firmy Techland. „Wspominana wersja posiada m.in. oryginalny soundtrack z gry oraz paczkę specjalnych skinów Emperor's Guard. Będzie oferowana w bardzo atrakcyjnej cenie.” – dodaje Kamler.

 

Endless Space to także spektakularne bitwy kosmiczne z udziałem potężnych armad, które osadzone są w setkach systemów planetarnych z unikatowymi planetami, które skrywają jedyne w swoim rodzaju surowce i sekrety. Bardziej wytrwali gracze podczas eksploracji naturalnych satelitów poszczególnych planet, mogą znaleźć na nich artefakty dawno wymarłych ras.

 

Przygotowany został też rozbudowany system modyfikowania statków, który pozwala samodzielnie wybrać uzbrojenie, opancerzenie, systemy pokładowe czy napęd. Gra umożliwia także błyskawiczne przenoszenie się z gwiezdnych starć, do widoku strategicznego, z którego możemy zarządzać naszym imperium.

 

W Endless Space możliwa jest także rozgrywka on-line, w której wszystkie strony wykonują swoje ruchy jednocześnie, co znacznie przyśpiesza zabawę w trybie multiplayer.

 

Endless Space będzie dostępne na rynku już w październiku w polskiej wersji językowej, w cenie 69,90 zł. Gra przeznaczona jest na platformę PC.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...