Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.05.2020 A A A
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
INFORMACJA PRASOWA
Fot.. Materiał prasowy

Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i internetowe filmiki… Trwa akcja Teatru „Kubuś” z okazji Dnia Teatru Publicznego w Polsce.


Ku zdumieniu przechodniów, na ulicach Kielc pojawiał się ogromny Mamut- dziś już oficjalnie potwierdzamy, że jest to kilkumetrowa lalka z Teatru „Kubuś” powstała w ramach tegorocznej edycji konkursu Animatus autorstwa Łukasza Puczko.

 

Działania z jej udziałem przeprowadzane w przestrzeni miejskiej to nasza akcja realizowana w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce, organizowanych przez Instytut Teatralny w Warszawie.

 

W związku z sytuacją pandemiczną i zamknięciem instytucji kulturalnych wykorzystaliśmy Mamuta Krzysia do przygotowania filmu zachęcającego do śledzenia naszej oferty online.  I stworzyliśmy sytuację rzekomej ucieczki lalki z Teatru, podyktowanej tęsknotą za spotkaniem z publicznością.

 

Uznaliśmy, że skoro nasza scena i widownia muszą być puste zagramy chociażby symbolicznie.  Wszystkich tych, którzy nie spotkali Mamuta osobiście zachęcamy do obejrzenia materiału video inspirowanego dziennikarskimi relacjami.

 

Wystąpili w nim, w różnych wykreowanych rolach, zarówno aktorzy Teatru „Kubuś” i jego dyrektor, ale też osoby publiczne z Kielc znane z zainteresowania kulturą – Marzena Marczewska, Agata Wojda, Jacek Kowalczyk. Za realizację filmu odpowiadają Robert Drobniuch, Anna Andraka, Przemysław Żmiejko, Mateusz Śliwa i Mariusz Kopała.

 

W tych kanałach będzie też wkrótce dostępna debata kulturalna z udziałem wybranych postaci ze spektakli Teatru „Kubuś”, a także niespodzianka muzyczna w wykonaniu rapującego Hiphopotama. Za przygotowanie debaty odpowiada Roksana Miner, Michał Walczak, Przemysław Żmiejko, Andrzej Izebski i zespół Teatru „Kubuś”.

 

Aktorzy, już dzisiaj zapraszają również na internetowe czytania sztuk dla dzieci, które powstaną dzięki dotacji z ministerialnego programu „Kultura w sieci” i będą prezentowane w wakacje. Wsparcie ministerialne uzyskane przez Teatr „Kubuś” na ten projekt wynosi 94 tysiące złotych.

 

W inicjatywy z okazji obchodów Dnia Teatru Publicznego wzięli udział aktorzy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach:  Ewa Lubacz, Anna Domalewska, Beata Orłowska, Małgorzata Sielska, Agata Sobota, Jolanta Kęćko, Dorota Anyż, Andrzej Matysiak, Kuba Sielski, Błażej Twarowski, Andrzej Skorodzień, Michał Olszewski.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wyobraźnia nie ma granic!
Czy można wymyślić sen, dzięki któremu twoja nowa siostra ...
Matteo Garrone wizjonersko opowiada baśń, którą kochają pokolenia
Matteo Garrone jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Prix na ...
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...