Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.05.2020 A A A
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
INFORMACJA PRASOWA
Fot.. Materiał prasowy

Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i internetowe filmiki… Trwa akcja Teatru „Kubuś” z okazji Dnia Teatru Publicznego w Polsce.


Ku zdumieniu przechodniów, na ulicach Kielc pojawiał się ogromny Mamut- dziś już oficjalnie potwierdzamy, że jest to kilkumetrowa lalka z Teatru „Kubuś” powstała w ramach tegorocznej edycji konkursu Animatus autorstwa Łukasza Puczko.

 

Działania z jej udziałem przeprowadzane w przestrzeni miejskiej to nasza akcja realizowana w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce, organizowanych przez Instytut Teatralny w Warszawie.

 

W związku z sytuacją pandemiczną i zamknięciem instytucji kulturalnych wykorzystaliśmy Mamuta Krzysia do przygotowania filmu zachęcającego do śledzenia naszej oferty online.  I stworzyliśmy sytuację rzekomej ucieczki lalki z Teatru, podyktowanej tęsknotą za spotkaniem z publicznością.

 

Uznaliśmy, że skoro nasza scena i widownia muszą być puste zagramy chociażby symbolicznie.  Wszystkich tych, którzy nie spotkali Mamuta osobiście zachęcamy do obejrzenia materiału video inspirowanego dziennikarskimi relacjami.

 

Wystąpili w nim, w różnych wykreowanych rolach, zarówno aktorzy Teatru „Kubuś” i jego dyrektor, ale też osoby publiczne z Kielc znane z zainteresowania kulturą – Marzena Marczewska, Agata Wojda, Jacek Kowalczyk. Za realizację filmu odpowiadają Robert Drobniuch, Anna Andraka, Przemysław Żmiejko, Mateusz Śliwa i Mariusz Kopała.

 

W tych kanałach będzie też wkrótce dostępna debata kulturalna z udziałem wybranych postaci ze spektakli Teatru „Kubuś”, a także niespodzianka muzyczna w wykonaniu rapującego Hiphopotama. Za przygotowanie debaty odpowiada Roksana Miner, Michał Walczak, Przemysław Żmiejko, Andrzej Izebski i zespół Teatru „Kubuś”.

 

Aktorzy, już dzisiaj zapraszają również na internetowe czytania sztuk dla dzieci, które powstaną dzięki dotacji z ministerialnego programu „Kultura w sieci” i będą prezentowane w wakacje. Wsparcie ministerialne uzyskane przez Teatr „Kubuś” na ten projekt wynosi 94 tysiące złotych.

 

W inicjatywy z okazji obchodów Dnia Teatru Publicznego wzięli udział aktorzy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach:  Ewa Lubacz, Anna Domalewska, Beata Orłowska, Małgorzata Sielska, Agata Sobota, Jolanta Kęćko, Dorota Anyż, Andrzej Matysiak, Kuba Sielski, Błażej Twarowski, Andrzej Skorodzień, Michał Olszewski.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...
Warszawska Opera Kameralna online
Warszawska Opera Kameralna namawia do pozostania w domach, zapraszając ...
„Ferdydurke” Teatru Provisorium i Kompanii Teatr online!
„Upupienie”, „gęba”, „łydka” – przed nami klasyka ...