Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.06.2020 A A A
Nowe Horyzonty tournée
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał organizatorów

20. Festiwal Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad, tym samym tworząc festiwalową lukę na przełomie lipca i sierpnia – w pierwotnym terminie imprezy. Nowohoryzontowe tournée to znakomita okazja, aby wypełnić tę lukę i poczuć festiwalową atmosferę jeszcze przed listopadem. Między 24 lipca a 2 sierpnia zapraszamy do kilkunastu miast na terenie całej Polski, w których będzie można zobaczyć specjalny zestaw filmów z Nowych Horyzontów.


W programie tournée znajdą się trzy tytuły znakomicie wpisujące się w ideę festiwalu i oddające jego niepodrabialną energię: Przynęta, reż. Mark Jenkin – zwycięzca 19. edycji Nowych Horyzontów, Ema, reż. Pablo Larraín – nowe dzieło mistrza hiszpańskiego kina, z Gaelem Garcíą Bernalem w jednej z głównych ról, oraz Liberté, reż. Albert Serra – jedna z najbardziej ekscentrycznych propozycji ostatniej odsłony NH. Wszystkie filmy będzie można oglądać osobno lub w jednym bloku – tak, aby lepiej poczuć klimat festiwalu.

 

O filmach:

 

Przynęta | reż. Mark Jenkin

Laureat Nagrody Publiczności i Nagrody Jury na 19. MFF Nowe Horyzonty oraz BAFTA za wybitny debiut.

 

Ostentacyjnie oldskulowy, zrealizowany kamerą 16 mm debiut Marka Jenkina opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach.

 

Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi.

 

Ema | reż. Pablo Larraín

Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema Pabla Larraína to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcią Bernalem w rolach głównych.

 

Para porzuca adoptowane dziecko i zanurza się w toksyczną relację. Larraín ubiera opowieść o pożądaniu, winie i odkupieniu oraz dojrzewaniu w kostium anarchizującego mitu, pełnego drapieżnej seksualności, ekstatycznych kolorów i sensualnego tańca.

 

Liberté | reż. Albert Serra

Uhonorowana Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Cannes oda do wyrafinowanej dekadencji, która – jak twierdzi Serra – ma europejskie korzenie.

 

Chciałem nakręcić film o nocy – mówił reżyser – nie taki, którego akcja rozgrywa się nocą, ale film poświęcony logice nocy, która zmienia naszą percep­cję, zasady moralne, wszystko. Film opowiadający o utopii seksualnego wyzwolenia, gdy różnice między ludźmi znikają: nie ma kobiet i mężczyzn, sług i panów, pięknych i brzydkich. O doskonałej, dziwnej, mrocznej utopii, braterstwie ciał.

 

Nocą w leśnej głuszy spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. W drodze do „pełnego życia" przekroczą kolejne granice.

 

Sprawdź, kiedy tournée zawita w Twoim mieście:

Warszawa | Kino Muranów - 28 lipca – 2 sierpnia

Wrocław | Kino Nowe Horyzonty -  25 lipca i 1 sierpnia

Poznań | Kino Muza - 24, 25 i 26 lipca

Katowice | Kino Światowid -  24-27 lipca

Kraków | Kino pod Baranami - 24, 25 i 26 lipca

Lublin | Centrum Kultury- 24, 25 i 26 lipca

Białystok | Kino Forum - 26 lipca

Gdańsk | Kino Żak - 24-26 lipca

Gdynia | Gdyńskie Centrum Filmowe - 24-26 lipca

Bolesławiec | Bolesławiecki Ośrodek Kultury - 23-26 lipca

Łódź | Kino Charlie - 24-26 lipca

Połczyn-Zdrój | Centrum Kultury - 24-26 lipca

Opole | Kino Meduza - 24-26 lipca

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagrodzony w Cannes najnowszy film Alberta Serry od dziś w kinach
Albert Serra to twórca, który bezustannie prowokuje widzów, ...
Patryk Vega wraca do mocnego kina pokroju „Pitbulla" i „Służb specjalnych"
Autor filmowych bestsellerów, królów box office i najgłośniejszych ...
Seks, kłamstwa i gadająca ryba. "Maggie" już w kinach!
Niebanalna propozycja na letnie popołudnie: na polskie ekrany ...