Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.08.2012 A A A
Zagraniczne gwiazdy teatralne na zakończenie Festiwalu Singera!
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Judith Magre - jedna z gwiazd Festiwalu "Warszawa Singera". Fot. Materiał organizatorów

To już ostatnie dni, by przekonać się, jak niezwykłą ucztę organizatorzy Festiwalu Singera przygotowali dla miłośników teatru i melomanów. Warszawski festiwal zakończą spektakle „Bella. The Colour of Love” oraz „Juste le temps de faire des petits bagages”.


Dziś o 19.00 w Teatrze Żydowskim wystąpi diva jidysz, Theresa Tova, ze spektaklem muzycznym „Bella. The Colour of Love”/„Bella – Kolor miłości”, zainspirowanym życiem malarza Marca Chagalla i jego żony Belli Chagall. Jutro zaś będziemy mieli okazję zobaczyć jedną z największych atrakcji z repertuaru zagranicznego - francuski musical komedio-dramatyczny „Juste le temps de faire des petits bagages”/„Just in time to pack a few things”, na podstawie książki „Far away tombs” autorstwa Alix Landau-Brijatoff – Francuzki polskiego pochodzenia. W sztuce wystąpią dwie wybitne aktorki kina i teatru francuskiego: Judith Magre i Valentine Varela.

 

Muzyczne przedstawienie „Bella. The Colour of Love” przenosi nas do świata artystki żyjącej w cieniu jednego z największych malarzy XX wieku. W spektaklu wykorzystano oryginalne teksty Belli Chagall, w tłumaczeniu Theresy Tovy oraz obrazy i rysunki Marca Chagalla, które wybrała, zachwycona miłosną historią artysty i jego muzy, Marry Kerr. W musicalu zostały również ukazane w ciekawy sposób zawiłe niuanse małżeństwa Belli i Marca. W postać tytułowej Belli, wcieliła się diva jidysz – Theresa Tova, a muzykę skomponował kanadyjski pianista i kompozytor Matt Herskowitz, a za reżyserię odpowiada Danny Grossman.

 

Natomiast jutro (1 września) odbędzie się przedstawienie „Juste le temps de faire des petits bagages”. To wzruszająca opowieść rodzinna, której akcja toczy się w Rydze na przełomie lat 1940 – 1941 podczas masowych egzekucji poprzez rozstrzelanie – tzw. „Bullets Shoah”. Wiele lat temu, najbliższa rodzina Brijatoff, została zmuszona do natychmiastowego opuszczenia miasta, na zawsze jednak pozostali wierni swoim korzeniom, kulturze i ziemi, dlatego pokaz warszawski ma szczególny wymiar dla autorki. Ten musical to także uniwersalne przedstawienie relacji matki i córki, bliskich, pomimo dzielących je tysięcy kilometrów. Przeplatają się tu śmiech i łzy, komedia i dramat, a to wszystko przy doskonałym akompaniamencie muzyki klezmerskiej na żywo, w wykonaniu wybitnego klarnecisty Davida Krakauera (związanego z zespołem The Klezmatics i Kronos Quartet) i Stephana Rougiera.

 

Przedstawienia odbędą się na Dużej Scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...