Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.08.2012 A A A
Zagraniczne gwiazdy teatralne na zakończenie Festiwalu Singera!
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Judith Magre - jedna z gwiazd Festiwalu "Warszawa Singera". Fot. Materiał organizatorów

To już ostatnie dni, by przekonać się, jak niezwykłą ucztę organizatorzy Festiwalu Singera przygotowali dla miłośników teatru i melomanów. Warszawski festiwal zakończą spektakle „Bella. The Colour of Love” oraz „Juste le temps de faire des petits bagages”.


Dziś o 19.00 w Teatrze Żydowskim wystąpi diva jidysz, Theresa Tova, ze spektaklem muzycznym „Bella. The Colour of Love”/„Bella – Kolor miłości”, zainspirowanym życiem malarza Marca Chagalla i jego żony Belli Chagall. Jutro zaś będziemy mieli okazję zobaczyć jedną z największych atrakcji z repertuaru zagranicznego - francuski musical komedio-dramatyczny „Juste le temps de faire des petits bagages”/„Just in time to pack a few things”, na podstawie książki „Far away tombs” autorstwa Alix Landau-Brijatoff – Francuzki polskiego pochodzenia. W sztuce wystąpią dwie wybitne aktorki kina i teatru francuskiego: Judith Magre i Valentine Varela.

 

Muzyczne przedstawienie „Bella. The Colour of Love” przenosi nas do świata artystki żyjącej w cieniu jednego z największych malarzy XX wieku. W spektaklu wykorzystano oryginalne teksty Belli Chagall, w tłumaczeniu Theresy Tovy oraz obrazy i rysunki Marca Chagalla, które wybrała, zachwycona miłosną historią artysty i jego muzy, Marry Kerr. W musicalu zostały również ukazane w ciekawy sposób zawiłe niuanse małżeństwa Belli i Marca. W postać tytułowej Belli, wcieliła się diva jidysz – Theresa Tova, a muzykę skomponował kanadyjski pianista i kompozytor Matt Herskowitz, a za reżyserię odpowiada Danny Grossman.

 

Natomiast jutro (1 września) odbędzie się przedstawienie „Juste le temps de faire des petits bagages”. To wzruszająca opowieść rodzinna, której akcja toczy się w Rydze na przełomie lat 1940 – 1941 podczas masowych egzekucji poprzez rozstrzelanie – tzw. „Bullets Shoah”. Wiele lat temu, najbliższa rodzina Brijatoff, została zmuszona do natychmiastowego opuszczenia miasta, na zawsze jednak pozostali wierni swoim korzeniom, kulturze i ziemi, dlatego pokaz warszawski ma szczególny wymiar dla autorki. Ten musical to także uniwersalne przedstawienie relacji matki i córki, bliskich, pomimo dzielących je tysięcy kilometrów. Przeplatają się tu śmiech i łzy, komedia i dramat, a to wszystko przy doskonałym akompaniamencie muzyki klezmerskiej na żywo, w wykonaniu wybitnego klarnecisty Davida Krakauera (związanego z zespołem The Klezmatics i Kronos Quartet) i Stephana Rougiera.

 

Przedstawienia odbędą się na Dużej Scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...
Warszawska Opera Kameralna online
Warszawska Opera Kameralna namawia do pozostania w domach, zapraszając ...