Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.07.2020 A A A
Ruszyła ArtSfera MNK
INFORMACJA PRASOWA

17 lipca Muzeum Narodowe w Krakowie otworzyło ArtSferę MNK, czyli nową przestrzeń mieszczącą się w ogrodzie przy Dawnym Hotelu Cracovia.


ArtSfera MNK to kolejna plenerowa przestrzeń udostępniona przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Poza odpoczynkiem na leżakach w letnie dni, będzie można skorzystać z kawiarni, a także wziąć udział w szeregu rozmaitych wydarzeń, które będą odbywać  się w tej niedostępnej dotychczas przestrzeni, aż do połowy października. Inauguracja odbyła się w piątek 17 lipca. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest wieczorny koncert zespołu Boba Jazz Band o godzinie 19:00.

 

Przez cały czas funkcjonowania przestrzeni MNK zaprasza na plenerowe wydarzenia.  Na zainteresowanych czekać będzie m.in. sierpniowe kino letnie, koncerty, zajęcia, warsztaty edukacyjne, joga, a nawet Hyde Park. Odwiedzający będą mogli swobodnie wypoczywać na udostępnionych codziennie leżakach i skorzystać z  działającej na terenie ArtSfery MNK kawiarni Forum Designu z pyszną kawą i przekąskami. Przestrzeń otwarta jest na spacerowiczów i posiadaczy czworonogów, a jej znakiem rozpoznawczym jest zabytkowy Wartburg, podkreślający jej retro-klimat i dawną historię.

 

ArtSfera MNK będzie otwarta do 18 października codziennie od wtorku do niedzieli, w godz. 10:00 do 18:00 (oraz w czasie wydarzeń towarzyszących), przy ul. Focha 1.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Mur, który znika. Interaktywna instalacja w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie
„Znikający mur" to interaktywna instalacja, która w sierpniu ...
Zaraźliwy uśmiech. Czesław Przęzak, wystawa na 45-lecie twórczości
Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza w sobotę 22 sierpnia ...
WIRTUALNA FAMA 2020
Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z ...
Wystawa Irminy Staś „Ząb w ząb”
Tytuł wystawy „Ząb w ząb” jest parafrazą dwóch sformułowań: ...