Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.07.2020 A A A
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
INFORMACJA PRASOWA
Kino w_Trampkach / fot. Bartosz Bańka / Materiał prasowy

Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach. Wydarzenie odbędzie się już w sierpniu, w formule online. Widzowie zobaczą 25 świetnych, mądrych i ważnych filmów dla dzieci i młodzieży. Kino w Trampkach będzie można oglądać przez cały sierpień, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Jak co roku o wyborze najlepszych filmów zdecydują jury dzieci i młodzieży. Trwają zgłoszenia dzieci i rodziców do gdańskiego jury.


- Trampki to wędrówka, przygoda, a każdy film to podróż. Trampki to też swoboda i wygoda i właśnie tego potrzeba, tej odrobiny luzu i dystansu, żeby z otwartością patrzeć na świat – wyjaśnia Anna Stadnik, założycielka festiwalu. - Skoro teraz możliwości podróżowania są nadal ograniczone, jakże niezbędne są takie filmowe Trampki, które zabiorą nas gdziekolwiek chcemy – dodaje Karolina Śmigiel, dyrektorka artystyczna.

Głównym przesłaniem Festiwalu Kino w Trampkach jest budowanie otwartości na różne kultury, rozbudzanie ciekawości świata i uwrażliwienie na globalne wydarzenia. W tym roku festiwalowe hity będzie można oglądać przez cały sierpień na platformie mojeekino.pl. Nie zabraknie filmów dla grup wiekowych: od 3+ do 14+.

Swoje nagrody przyznają też: publiczność festiwalowa, Jury Rodziców, Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Jury European Children's Film Association.

Jak co roku, organizatorzy Kina w Trampkach w szerokim zakresie współpracują z młodymi, którzy angażują się w powstawanie festiwalu, są to m. in.: Młodzieżowa Grupa Programowa – 7 osób, które w ciągu miesiąca zobaczyło 16 filmów. To ich wybory pokazywane są w Konkursie Filmów Młodzieżowych; Jury Dziecięce; Jury Młodzieżowe; Młodzieżowe Studio Festiwalowe – większość materiałów publicystycznych dotyczących filmów i festiwalowych zdarzeń przygotowują zgrupowani w studio młodzi dziennikarze. Tegoroczne oglądanie filmów to równocześnie trwające dwa wydarzenia festiwalowe: Kino w Trampkach w Warszawie oraz 2. Kino w Trampkach w Gdańsku. Młodzież z tych miast współtworzy i angażuje się w powstanie festiwali. Więcej o festiwalu na: kinowtrampkach.pl.

Trwają zgłoszenia do Jury dziecięcego, młodzieżowego oraz rodziców i opiekunów.

- Dziecięce Jury w wieku 11-13 lat (Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dziecięcych)

- Młodzieżowe Jury powyżej 14 roku życia (Konkurs Pełnometrażowych Filmów Młodzieżowych)

- Rodzice (kategoria wiekowa każda) - bycie członkiem lub członkinią składu jurorskiego. To okazja, by głośno wypowiedzieć swoje zdanie na temat współczesnego filmu dla młodego widza oraz wpłynąć na kształt kina, które trafia do naszych dzieci. Jury wybiera najlepszy film pokoleniowy z konkursu Pełnometrażowych Filmów Dziecięcych.


- Wersja online nie zmienia przesłania festiwalu. Ta edycja to większa dostępność wszystkich produkcji i dłuższy czas trwania całego wydarzenia – tłumaczy Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektorka festiwalu. - Nadal proponujemy doskonałe pełnometrażowe filmy z całego świata dla dzieci i młodzieży. Festiwal, którego program układają rówieśnicy. Przez cały sierpień każdy widz z paczką przyjaciół albo w rodzinnym gronie może cieszyć się filmowymi wieczorami w iście wakacyjnym nastroju. Bo filmy przecież najlepiej ogląda się razem – dodaje Karolina Śmigiel.

 

Festiwal to także spotkania z twórcami, w warsztaty filmowe oraz dyskusje ze specjalistami. Te, które odbędą się na żywo, zostaną zorganizowane zgodnie z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi.

 

Organizatorem Festiwalu Kino w Trampkach jest Fundacja Cinemania. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku jest partnerem gdańskiej edycji wydarzenia.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy