Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.07.2020 A A A
SINGER JAZZ FESTIVAL
INFORMACJA PRASOWA

W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa Mockūnasa. I wielu innych. Jazzowe ogniwo warszawskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej od ponad dziesięciu lat przyciąga koneserów tego gatunku muzyki. W tym roku wystąpią zarówno legendarni artyści, jak i młodzi twórcy, poszukujący nowych brzmień i sprawnie łączący różne gatunki muzyki pod wspólnym jazzowym mianownikiem. Większość koncertów dostępnych będzie także w transmisjach on-line.


Singer Jazz Festival otworzy koncert grupy Włodek Pawlik Trio. Słynnemu pianiście towarzyszyć będą: Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja). Ten koncert to spotkanie klasycznych mistrzowskich kompozycji z mistrzowską interpretacją.

 

To wielkie wydarzenie artystyczne, w którym będzie można uczestniczyć na żywo zarówno w Synagodze im. Nożyków, jak i w wersji on-line.

 

Innym wielkim gościem Festiwalu będzie włoski gitarzysta i kompozytor Francesco Bruno, również znany już i bardzo ceniony w Polsce. Na Festiwalu wystąpi kilkakrotnie, z własną grupą oraz z kilkoma polskimi składami. Jego pierwszy koncert "Blue sky above the dreamers" odbędzie się w Synagodze im. Nożyków. Muzykowi towarzyszyć będą: Francesco Bruno (gitara), Pierpaolo Principato (piano), Alessandro Marzi (perkusja), Fabrizio Cucco (gitara basowa). Również ten koncert udostępniony będzie kanałami wirtualnymi. Francesco Bruno wystąpi dwukrotnie w Hard Rock Cafe: z Trio Jachna/Kądziela/Gwadera i z Jerzy Małek Trio oraz na Scenie Letniej Teatru Żydowskiego z grupą Szymon Łukowski Trio. Osoby zainteresowane osobą i twórczością tego włoskiego muzyka mogą uczestniczyć w spotkaniu, które poprowadzi Adam Baruch, dyrektor artystyczny Singer Jazz Festival.

 

Warto pamiętać o niezwykle ekspresyjnym i wyrazistym saksofoniście i kompozytorze litewskim - Liudasie Mockūnasie. Jego twórczość łączy jazz i muzykę klasyczną, bo artysta jest wielbicielem obu tych obszarów. Na warszawskim Festiwalu stworzy niezwykły projekt muzyczny z Mikołajem Trzaską. Wystąpią z nimi Paweł Szpura (kontrabas) i Jacek Mazurkiewicz (kontrabas). Koncert odbędzie się w klubie Pardon ToTu. Liudas Mockūnas także będzie gościem Adama Barucha.

 

Szczegóły na: www.festiwalsingera.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
"Wilk" – nowy singiel Pawła Tura
Singiel Wilk to kolejny utwór Pawła Tura zapowiadający jego ...
Lubliner Festival — I Festiwal Kultury Żydowskiej
Lubliner Festival to projekt, którego zadaniem jest wypełnienie ...
Natalia Zastępa i Marcin Sójka w utworze "Ślady. Jak zostać gwiazdą"
Wyjątkowy duet w wyjątkowym utworze! Posłuchaj jak Natalia ...
WIRTUALNA FAMA 2020
Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z ...