Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.09.2020 A A A
Co za program? Szykuje się dużo śmiechu na sali!
RED.

Już nie cały miesiąc pozostał do rozpoczęcia trzeciej edycji Festiwalu Komedii Stolica, który w dniach 22-25 października 2020 r., tradycyjnie odbędzie się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na warszawskim Ursynowie.


Tegoroczna pandemia spowodowała, że wiele imprez, w tym także te o charakterze komediowym i kabaretowym, zostało odwołanych. Tym bardziej warto podkreślić, że organizatorzy „STOLICY” dołożyli wszelkich starań, aby warszawski festiwal komedii nie tylko się odbył, ale także posiadał atrakcyjny program i pełne bezpieczeństwo wynikające z obostrzeń sanitarnych. Będzie zatem mniejsza i bardziej kameralna publiczność (spieszcie się kupować bilety, tak szybko się kończą), stosowne odstępy oraz maseczki ochronne (liczymy, że w śmiesznym wydaniu), ale za to bardzo obfity program, który powstał tak, jakby nic się nie zmieniło. Pomogło w tym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które dofinansowało imprezę stosowną kwotą. Dzięki temu cztery dni „STOLICY” zapowiadają się na pełnym wypasie.

 

Podobnie jak w zeszłym roku, pierwszy dzień festiwalu otworzy Teatr Komedii – Kompania Mamro z nowym przedstawieniem pt. „Epopeja”. Drugi dzień należy do stand-upu. W zaplanowanym turnieju wystąpi czterech utalentowanych i mocno niegrzecznych mężczyzn: Kuba Dąbrowski, Michał Bednarowicz, Łukasz Minko, Łukasz Kociszewski, a tego, który w tym dniu okaże się najlepszy, wskaże swoimi głosami publiczność. Turniej poprowadzi Paweł Reszela, a na deser wystąpi ubiegłoroczny zwycięzca Damian Kubik. Wstęp od 18 lat lub za zgodą rodziców albo opiekunów prawnych. To nie będą miłe dla uszu występy, dlatego przychodzicie na własne ryzyko!!!

 

To nie koniec atrakcji tego dnia. Po krótkiej przerwie zmienimy klimat na bardzo muzyczny. Ze swoim recitalem piosenki kabaretowej „Z dala od tonacji” wystąpi Szymon Jachimek. Można powiedzieć, że będzie to prawie premiera, bo dotychczas ten niezwykły koncert odbył się tylko raz w Gdańsku, tuż przed rozpoczęciem lockdownu. „Prawie” podobno czyni różnicę, ale jak dużą to musicie sprawdzić sami.

 

Festiwal Komedii Stolica to wydarzenie, które skierowane jest do każdego niezależnie od wieku. Jest coś wyłącznie dla widzów dorosłych, ale organizatorzy nie zapomieli też o najmłodszych, dla których w sobotę rano zostało przygotowane specjalne przedstawienie teatru lalek w wykonaniu kabaretu Po Omacku. To będzie prawdziwa premiera i nie taka „prawie”, ale pełną gębą. Pracę nad projektem trwają już od kilku miesięcy. Poza oryginalnym scenariuszem i udziałem doświadczonych aktorek teatru lalek, na potrzeby przedstawienia stworzono całą masę rekwizytów grających. Co z tego wszystkiego wyjdzie, będzie można przekonać się już niebawem.

 

W sobotę organizatorzy zaplanowali także dwa konkursy: Przegląd Kabaretów oraz nową propozycję na festiwalu – Konkurs Piosenki Satyrycznej. Niedawno zakończyły się eliminacje i wiadomo już, że w przeglądzie udział wezmą kabarety: Demakijaż, Rysiek, Trzeci wymiar oraz Kwiatkowski i Bank. Jurorami w konkursach będzie trio w składzie: Wojciech Tremiszewski, Szymon Jachimek i Jarosław Cyba. Kto interesuje się kabaretami temu szerzej przedstawiać panów nie trzeba. Swój udział w przyznaniu nagrody będzie miała także tradycyjnie publiczność, dlatego liczymy na Waszą liczną (choć przez pandemię jednak kameralną) obecność. Na finał organiatorzy zaplanowali przedstawienie improwizowane w wykonaniu Jachimek-Tremiszewski-Trio.

 

Niedziela to Wieczór Finałowy warszawskiego festiwalu komedii. Zanim jednak nastanie wieczór, dzień zacznie się od poranka dla dzieci, tym razem w wykonaniu Cyrku Partolini. Zabawne skecze i mnóstwo rekwizytów to znak rozpoznawczy tej formacji. Co jeszcze wydarzy się tego dnia? Wieczorem na scenie pojawią się: Grupa Ononon (laureat ubiegłorocznego przeglądu kabaretów),  kabaret Chyba i kabaret Czesuaf, a na wielki finał organizatorzy zaplanowali przedstawienie  improwizowane w wykonaiu Grupy Ad hoc, Narwanych z Kontekstu (w którego składzie występuję Piotr „Guma” Gumulec) oraz z udziałem gości specjalnych: Szymona Jachimka i Wojtka Tremiszewskiego (to połowa nieistniejącego już kabaretu LIMO).

 

Festiwal Komedii Stolica to nie tylko liczne przedstawienia i konkursy. Organizatorzy zaplanowali także elementy edukacyjne w formie warsztatów dla początkujących stand-uperów, które poprowadzi Paweł Reszela, oraz warsztatów improwizacji realizowanych przez Wojtka Tremiszewskiego. Udział w nich można zgłaszać do 20 października w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów. Warsztaty są bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona.

 

Na koniec warto wspomnieć, kto odpowiada za przygotowanie Festiwalu Komedii Stolica. Organizatorem jest Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów w Warszawie. Funkcję Dyrektora Festiwalu pełni Tomasz Łukaszewski. Wydarzenie dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad festiwalem sprawują redakcje: Halo Ursynów, Radio Kampus, portalu Kulturownia.pl.

 

Szczegółowy program możecie znaleźć na stronie www.dokursynow.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
OPEN CALL dla młodych artystów. Zaproszenie na rezydencje artystyczne
Centrum Kultury Agora we Wrocławiu w kooperacji z organizacjami ...
FESTIWAL, KTÓREGO NIE BYŁO
Pandemia spowodowała, że od dwóch lat Centrum Kultury AGORA ...
XX ROCK MAY FESTIVAL 2021
Rock May Festival jest corocznym wydarzeniem o ugruntowanej już ...
Finał „Trampoliny do kultury 2020” już 18 grudnia!
Fundacja Open Mind zaprasza na uroczyste podsumowanie projektu ...